Hongkongissa turisteille jaetaan kuponkeja ravintoloihin ja baareihin

Anonyymi-ap

Hongkongin viranomaiset ovat päättäneet kasvattaa cateringin suosiota turistien keskuudessa ja samalla kasvattaa ravintola-alan tuloja - noin miljoonalle matkustajalle jaetaan kuponki juoma- ja viihdepaikoissa.

Analyytikoiden mukaan turistivirta Hongkongissa on tänä vuonna lähes kaksinkertaistunut ja oli 20,5 miljoonaa ihmistä, mutta catering-alalla käytännössä mikään ei ole muuttunut.

Ravintoloiden ja baarien kuponkeja on saatavilla Hongkongin kansainvälisellä lentoasemalla.

Yli viisituhatta eri toimipaikkaa osallistuu Night Vibes Hong Kong -ohjelmaan, jossa voit maksaa kupongilla. Lisäksi lippu antaa turisteille mahdollisuuden paitsi maksaa ruoasta ja juomasta, myös saada alennuksia museoiden, puistojen ja elokuvateattereiden vierailuista.

Tällä hetkellä turistien houkutteleva ohjelma on rajoitettu kolmeen kuukauteen, mutta jos Night Vibes Hong Kong osoittaa tehokkuutensa, sitä jatketaan.

1

416

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. 96
        1549
      2. Mitkä asiat

        tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
        Ikävä
        74
        1374
      3. Rakas

        Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
        Ikävä
        50
        1287
      4. Miltä se tuntuu

        Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
        Ikävä
        104
        1188
      5. Pidit itseäsi liian

        Vanhana minulle? Niinkö?
        Ikävä
        51
        1155
      6. SDP:n lyhyt selviytymisopas

        1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
        Maailman menoa
        9
        955
      7. En mahda sille mitään

        Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
        Ikävä
        36
        817
      8. Joko olet luovuttanut

        Mun suhteen?
        Ikävä
        60
        761
      9. Haluaisitko oikeasti

        Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
        Ikävä
        49
        744
      10. Mitä se olisi

        Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
        Ikävä
        41
        715
      Aihe