Onko mahdollista, että matkapahoinvointi lääkkeet laittaisivat hormonitoiminnan niin sekaisin, että kuukautiset jäävät pois?
Minulla on ollut säännölliset kuukautiset jo 5 vuoden ajan, ja nyt sitten kävi niin, että jäivät välistä kokonaan. Raskaana en voi olla, koska olen neitsyt.
Kuukautiset olivat alkamassa ihan normaalisti, kun jouduin ottamaan matkapahoinvointilääkkeen kolmena päivänä peräjälkeen. Ja sitten niitä kuukautisia ei tullutkaan.
Missä vika? Eivät kai ne kuukautisetkaan voi aivan yhtäkkiä epäsäännöllisiksi rueta?
Minulla on ollut säännölliset kuukautiset jo 5 vuoden ajan, ja nyt sitten kävi niin, että jäivät välistä kokonaan. Raskaana en voi olla, koska olen neitsyt.
Kuukautiset olivat alkamassa ihan normaalisti, kun jouduin ottamaan matkapahoinvointilääkkeen kolmena päivänä peräjälkeen. Ja sitten niitä kuukautisia ei tullutkaan.
Missä vika? Eivät kai ne kuukautisetkaan voi aivan yhtäkkiä epäsäännöllisiksi rueta?
Vastaukset
Vanhimmat
Ei vielä vastauksia
Aloittaja odottaa vastauksia. Kerro oma näkemyksesi ensimmäisenä.