hirvi tai eiii?elä ammu sehän on linjaauto

Anonyymi-ap

lainattua teksiä on itse watt vainion sellaista.ehkä sallisi tämän minunkin sanoa.ehkä tämä mestari teki jopa tosi pohjaisiin tapahtumiin kun noin hyvillä sanoilla sen teki.voi olla että siihen aikaan näillä mailla käyttettiin liikaa sihtivettä kuin tänä päivänä.en tiedä eikä sen enempää kiinnosta kunhan eivät ammu traktoria ja sen kuljettajaa pellolta.tais se j.vainio olla oikeessa jo silloin kun laulun teki.sama meno jatkuu vielä tänä kun uutisia kuuntelee.

5

315

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pysy sinä vain siinä viulun soitossa, kun et muusta mitään ymmärrä. Kansalaisopiston äidinkielenkurssikaan ei olisi pahitteeksi, että tuosta mökellyksestä jotain ymmärtäisi.

      • Anonyymi

        Aika monet näistä metsästyksen vastustajista on ihmisiä joiden tiedot on vihervasemmiston mediasta? Suomessa on aina metsästetty ja niin tehdään edelleen. Ihmisellä on velvollisuus pitää lajit tasapainossa, kun pedot vaarallisia ihmisille ja kotieläimille , niin sorkkaeläin kanta kasvaisi ylisuureksi ilman metsästystä. Lisäksi riista on arvokasta ja todella hyvää lautasella.


      • Anonyymi

        Niin mikäs se sinun lapsuutesi trauma olikaan?


      • Anonyymi

        Niinpä. Vasta juuri marraskuussa -22.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      93
      7748
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      40
      3722
    3. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      102
      1876
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      24
      1160
    5. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      32
      1013
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      28
      973
    7. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      53
      827
    8. Olisinko mä voinut käsittää sut väärin

      Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt
      Ikävä
      31
      772
    9. Tähän vaivaan ei auta kuin kaksi asiaa

      1. Tapaaminen uudestaan tai 2. Dementia Anteeksi kun olen olemassa🙄
      Ikävä
      60
      739
    10. TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.

      Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o
      Hindulaisuus
      268
      703
    Aihe