Talo olisi suunnitteilla, kumpaa suosittelette huonekorkeudeksi 2,6m vai 2,7m? Jos 2,6m on riittävä, niin ei viitsis maksaa 2,7m korkeudesta.
Vastaukset 1
- Anonyymi
Huonekorkeutena 2,7 vs 2,6 on merkityksetön ero.
Mutta.... jos syystä X pitää tehdä alaslaskuja esim. kanavavetoja varten, niin sitten ero näkyy. 30 cm korkea kotelointi -> 2,6 metristä jää jäljelle enää 2,3 m. Tämä rupeaa jo olemaan vähän ahdistava, jos tällaisia alaslakuja on paljon (esim eteinen ja kph kokonaan)
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 372142
- 56696
- 40643
Naurettavia provoja ja lavastuksia täällä
Saa olla aika harhainen jos uskoo juttuja täällä faktoina 😆😆😆 ihmiset matkii toisia jne65509- 62492
- 42490
- 45490
Pientä pintaremonttia
Mistä löytää kirves sähkö putkimiestä tai lasin asentajaa rässä hyrynsalmen pitäjässä, kun eiole puhelinluetteloa eikä k15470Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?
Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh23458T.h tuomio
Onko tämä lainvoimainen vai onko tästä valitettu? Mitenhän on mennyt linnassa joko pehmennyt pää täysin6457