Perimme kerrostalosta asunnon ja kellään meistä ei ole varaa maksaa juoksevia kuluja siitä. Myyntiin laitetaan heti, kun alaikäiset perijät saavat siihen luvan Dvv:ltä.
Osakeyhtiö ottaa varmaan piakkoin hallintaansa, mutta tarkoitus tietenkin jatkaa myyntiä ja toivoa, että piakkoin menee kaupaksi.
Kenelläkään vastaavanlaista kokemusta?
Perinnöksi asunto
Anonyymi-ap
3
532
Vastaukset
- Anonyymi
Kannattaisi varmaan mieluummin itse hoitaa kuin antaa yhtiön.
- Anonyymi
Saa nähdä kumpi ehtii ensin, jossei fyffee löydy kuluihin?🤑
- Anonyymi
Olettehan huomioineet, että luvan saa vasta hakea kauppakirjaluonnoksella kun ostaja on löytynyt? Olen tätä nyt selvitellyt vanhempieni kuolinpesän saralta, kun perijöissä on yksi edunvalvottava. Ja vaikka kuinka anelee niin lupaa ei tipu ennen kuin ostajaehdokas on tehnyt tarjouksen.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1286252Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto655172SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun724300SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt1023874Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost143655Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1213230SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het522556Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352539Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT992312Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat692266