Ei paljon typerämpää ajanvietettä ole kuin ahtautua jonottamaan turvatarkistuksiin, sitten kapealle lentokoneen matkustamon käytävälle kun MINÄMINÄ-huutelijat pakkaa jättimäisiä "käsimatkatavaroita" runnoen yläsäilytykseen. Sitten ylileveä MINÄMINÄ ahtautuu viereen, tönii kyynärpäillään ja kakaraperheet kiljuu ja huutaa. Edessäsi istuva MINÄMINÄ haluaa makoilla joten laskee syliisi selkänojansa. Pian kusettaa. Kiva vaivata muita ja jonotella ahtaalla käytävällä vessaan jossa on lattia ja pytynreuna täynnä kusta ja jonkun krapulapaska viivaana seinässä. Samalla lyöt pääsi rakenteisiin ja joku kiskoo lukosta koko ajan. Sitten kenties sapuska joka on täyttä paskaa, kuin synteettistä materiaalia. Jotkut snobistit tilaavat jotain skumppalitkua tai kaljaa ja yhä suurempi jono kuselle. Ja perillä sama jonotus toisinpäin.
Vastaukset 7
- Anonyymi00003
Muiavwmoaahannon jinittaa ruotsin laivalla
- Anonyymi00004
Ruotsin laivalla myöskin jonija ja hunokpi ruoka ja kojde masssa kulmempää
- Anonyymi00005
Meillä on konessa hyvä ruoka ja juoma,
Eikä nin ahdasta kun olaan hoikkia ja joustavia - Anonyymi00006
Koska me voidaan
Koska suomessa on pakkasta ja sataa räntää ja liukasta - Anonyymi00007
Olet oikeassa. Ruotsinlaivalla sentään saa panoseuraa. Oikeita porauslauttoja.
- Anonyymi00008
Miten kummassa pitäisi sitten matkustaa eri maihin kuin lentämällä? Vie vähän aikaa, ja on kätevää. Paremmassa luokassa ja vähän paremmalla koneella kuin Finnair ei ole tilaongelmaa. Vuodatuksesi kuulostaa joltain pakettimatka helveltiltä. Lennän vuodessa noin 200 kertaa, ja ikinä en ole kohdannut tuollaisia ongelmia.
- Anonyymi00009
Onko aloittaja kateellinen?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1911684
- 861433
- 1041068
Leski ja Volvomies
Mitä se Volvomies kulkee sen nuoren lesken luona.. joko leski surunsa surrut ja uusi jo katottu..17985- 48939
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su44878Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.133701Haluatko, että kierrän sinut kauempaa
Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.83676Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni
mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä30661Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su45607