Mitä saa rakentaa ranta-alueeseen ja maa- ja metsätalousalueeseen kuuluvalle kiinteistölle, jolla ei ole asemakaavan, rakennuskaavan, eikä minkään muunkaan kaavan mukaista rakennuspaikkaa? Eli mitä alueelle saa tehdä sellaista, mikä ei ole rakennus? Koirankopin tai leikkimökin alle 5 m2? Tai laavun, kodan, kammin, kömmelin, linnunpöntön? saako alla 5m2 asuntovaunun pysäköidä sinne?
ja kiinteistöhän on kooltaan alle 1000 m2, joten rakennuspaikkaahan sinne ei saa mitenkään.
Mitä saa rakentaa kiinteistölle, jolla ei ole rakennuspaikkaa?
8
965
Vastaukset
- Anonyymi
Mitään mikä ei ole rakennus! Eli kaikkea muuta hauskaa. Voit käyttää varastoalueena ja kerätä kaikkea roinaa täyteen. Kuten metalliromua, autoja, koneita, traktoreita ym. Voit myös kestosäilyttää asuntovaunua, tai talovaunua tms. ja käyttää piilopirttinä, panokämppänä tms. kunhan vaunu pysyy siirrettävänä eikä sille ilmesty infrastruktuuria. Voit myös tuoda merikontteja ja käyttää irtotavaran säilytyspaikkana. Tai mitä vaan vain mielikuvitus on rajana!
- Anonyymi
Eli nyt herää kysymys siitä mikä sitten on rakennus. Jos laittaa 5m2 leikkimökin alle jeesuksenvanhat puusukset, niin onko se sitten reki?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eli nyt herää kysymys siitä mikä sitten on rakennus. Jos laittaa 5m2 leikkimökin alle jeesuksenvanhat puusukset, niin onko se sitten reki?
Ei ainakaan rakennus
- Anonyymi
🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑
😍 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18045279h
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Mikä on sellainen aloitus missä ei ole oikeaa asiaa kuten tässä tapauksessa ?
- Anonyymi
Älä rakenna mitään, vaan hommaa joku tällainen tai asuntovaunu.
https://lapelland.fi/nain-se-toimii/ - Anonyymi
Odottaako tämäkin aloittaja rakennuslupaa täältä Suomi24:ltä vai oliko tällä aloituksella muukin pointti ?
- Anonyymi
Luulen, että rakennusvirastossa on paljon asiantuntemusta vastaamaan kaikkiin näihin kysymyksiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos yhdistät nimikirjaimet
Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne1117181Mies vinkkinä sulle
Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista594777- 954731
Kyllä se taitaa olla nyt näin
Minusta tuntuu et joku lyö nyt kapuloita rattaisiin että meidän välit menisi lopullisesti. Sinä halusit että tämä menee493899- 513838
- 2173807
Odotan että sanot
Sitten siinä että haluaisit vielä jutella kahdestaan kanssani ja sitten kerrot hellästi että sinulla on ollut vaikea san263383- 512741
- 382721
- 392317