Olen nääntynyt näissä tunteissa. Sinä taas et ole muistanut minua hetkeäkään
Järjetöntä
Koko viikonlopun
23
572
Vastaukset
- Anonyymi
Mitä mieltä olet tästä nainen: Väkivaltaiset pelit ja elokuvat on eräänlaista pornoa. Ihmiset nauttivat kun saavat katsoa väkivaltaisia juttuja. Leikisti ammutaan ja räjäytellään toisia. Ja me ollaan muka sivistyneitä. Ei ole terve maailma tämä, ei ollenkaan.
Nm. Pelasin joskus paljon sotapelejä.- Anonyymi
Itse katson youtubesta esim. Viikinki sarjasta tehtyjä musiikkivideoita silloin kun raivostuttaa joku asia, mikä vaatii voimia koitokseen.
Totta kai muitakin sen tyylisiä videoita seuraan.
Myönnän niiden väkivallan tuovan voimaa ja tyydytystä, onko se "pornoa" en osaa sitä sanoa. - Anonyymi
Mitä mieltä olet tästä mies- katselen oppimismielessä paljon true crimea jotta oppisin sosiopaattisesta käyttäytymisestä- tekeekö se minusta fanin tai jotain ja voiko joku harrastelija vaahdota suu vaahdossa kynä pystyssä asian takia?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mitä mieltä olet tästä mies- katselen oppimismielessä paljon true crimea jotta oppisin sosiopaattisesta käyttäytymisestä- tekeekö se minusta fanin tai jotain ja voiko joku harrastelija vaahdota suu vaahdossa kynä pystyssä asian takia?
Ja ihan kolmanne osapuolen laitteistoon murtautujaa tarkoitan- onko Suomesta tullut Amerikka jopa ikäänkuin ennaltaehkäisevässä mielessä?🤭 Toinen intressin on lainsäädäntö, eli mikä on mahdollista ja mikä ei tai miten pykälää ja monenttia voi vemputtaa
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ja ihan kolmanne osapuolen laitteistoon murtautujaa tarkoitan- onko Suomesta tullut Amerikka jopa ikäänkuin ennaltaehkäisevässä mielessä?🤭 Toinen intressin on lainsäädäntö, eli mikä on mahdollista ja mikä ei tai miten pykälää ja monenttia voi vemputtaa
Aina kannattaa luulla liikoja itsestään ja suhtautua asioihin lapsenomaisesti, paitsi työelämässä
- Anonyymi
Kuka voi, kuka ei pysty.
Itse kuulun jälkimmäiseen ryhmään.
Action ja räiskintä ei kiehdo minua.
Miksi tykksit tappopelejä pelata?- Anonyymi
En tiedä. Sotaleikkejä leikittiin lapsena. Siitä se kai alkoi. Jännittävät tilanteet kiehtoi. En pidä sotapeleistä enää.
VY
En ota kantaa noihin tunteisiin ihan siitä syystä, kun en saa enää tuntea mitään.
Mitä noihin peleihin tulee, niin en ole koskaan tykännyt sotapeleistä. Varhaisteininä taisin pelata jotain Nintendo Game Boy -pelikonsolia ja siinä jotain avaruusörkkipeliä. Amigalla(?) tuli lapsena pelattua jotain Ski or die -peliä. Muistan vieläkin sen musiikin.- Anonyymi
Tykkään fantasia peleistä niiden visuaalisuuden vuoksi, kauneus ja rumuus kohtaa. Indiana Jones tyyppiset pelit taas jännitystä.
Inhoa eniten niitä pelejä missä pitää ratkaissa joku arvoitus, oon niissä huono. Ajankuluahan ne vaan kuitenkin on ihmisille. Anonyymi kirjoitti:
Tykkään fantasia peleistä niiden visuaalisuuden vuoksi, kauneus ja rumuus kohtaa. Indiana Jones tyyppiset pelit taas jännitystä.
Inhoa eniten niitä pelejä missä pitää ratkaissa joku arvoitus, oon niissä huono. Ajankuluahan ne vaan kuitenkin on ihmisille.Minä en myöskään tykkää arvoituksista. Olen niissä surkea. Toisinaan olisi kiva, jos tykkäisi pelata jotain konsolia. Se saattaisi olla jopa terveellisempää kuin palstailu. Ainakin silloin, jos täällä on riitelyä, kiusaamista tmv. Onneksi täällä on hyvääkin ajatustenvaihtoa.
- Anonyymi
Mistä tiedät miten se toinen riutuu ja ikävöi? Jos näette irl, sen voi tulkita, mutta toinen voi myös tietoisesti peittää tunteensa (vaikka koska ei julkisesti itkeä).
- Anonyymi
Ei ole järjetontä ollenkaan, koska sä kuvotat mua. Tyrkky perheellinen nainen, joka vonkaa vieraita, on mulle ehdoton turn off.
- Anonyymi
Ei oo perhettä.
- Anonyymi
Et voi tietää mitä toinen sisimmässään tuntee. Voi olla, että hänkin on kaivannut sinua.
- Anonyymi
Et sinä tiedä ketä ajattelen ja ketä en. Kukaan ei tiedä paitsi minä itse.
- Anonyymi
Et sinä voi olla kyllä kaipaamani henkilö.
- Anonyymi
Joka hetki on ollu rakas mies mielessä.
- Anonyymi
Olen ajatellut ja tehnyt listaa ja kappaleita neliöitä ja piirrellyt ❤️😏
- Anonyymi
Miten nää kommentit liittyy tähän aloitukseen
- Anonyymi
No ei mitenkään- mies pistelee niitä itse kun ketään muuta ei kiinnosta
- Anonyymi
Iltaa kohti vain pahenee tää kaipuu miestä kohtaan. Viimeks nähty keskiviikkona ja ei siinä oikein ehtiny edes jutella mikä harmittaa. Nainen sivusta
- Anonyymi
Oman elämään voi itse vaikutaa ja mieleensä.Jos haluat kotisi märehtiä koko vikonlopun ja kaipalla on ihan oma asiasia ja vikasi.Kukaan ei estä sinua poistumasta netistä ja otaaitseäsi niskasta kinni ,asuta ulos elämään pois kodistasi.Ulos ulko ilmaan.
- Anonyymi
Itsehän olet pilannut meidän jutun joka kerta mikset käyttäydy kunnolla
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä
Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai979469Persut: haluamme lisää veroja!
Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki754924Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.504619Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j82388Numero josta kaivattusi tulee mieleen
Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.1001586- 441424
Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera
Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota541340Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress441286Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet
🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.471269Heräsin taas sinä mielessä
Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?641262