Erityisesti kiinnostaa miten naiset kestää pakkeja.
Mutta voi miehetkin vastailla jos haluavat.
Laita vaikka N tai M et tietää kumpi vastaa.
Kesatätkö hyvin pakit?
25
389
Vastaukset
- Anonyymi
Anna nyt vaan p r k l ne pakit sille.
- Anonyymi
Anto jo selvä juttu.
- Anonyymi
😍😋😍😋😍😋😍😋😍
❤️ Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18046106e
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
- Anonyymi
Teen harvoin aloitteita ylipäätään. Ihan hyvin kestän, ei toista voi pakottaa olemaan kiinnostunut tai lähtemään vaikkapa treffeille. Tietysti se vähän kirpaisee hetken... Lopultahan se on kuitenkin hyvä asia, jos ilmenee että mies ei ole kiinnostunut tutustumaan paremmin ja eipähän tarvitse arvuutella pakkien jälkeen asiaa.
-n- Anonyymi
Naiset olette niin yksin kertaisia ja tunteettomiakin
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Naiset olette niin yksin kertaisia ja tunteettomiakin
Miksi päättelet, että olisin yksinkertainen ja tunteeton? Eikös se kerro, etten ole tunteeton, jos kiinnostuneena tehnyt aloitteita, ja pakit saatuani on hetken kirpaissut? Paikoilleenko pitäisi jäädä sen jälkeen, ettei olisi mielestäsi yksinkertainen?
Ja miksi yleistät mun kirjoittaman pohjalta? Vai oletko naisvihaaja ihan muutenkin? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Naiset olette niin yksin kertaisia ja tunteettomiakin
Yksinkertaisia on yhdyssana. 😂
Sivusta.
- Anonyymi
En tiedä, kun en ole koskaan saanut pakkeja. Se tosin ei johdu siitä, että olisin mitenkään kovin kummoinen yksilö. Olen vain tehnyt aloitteita, vasta kun olen jo ollut kiinnostuksesta aivan varma.
Suhteen loppuminen sen sijan on tuttua ja se sattuu. En osaa sano siitäkään kuinka hyvin sen kestän, kun en oikein tiedä miten se määritellään. Olen selvinnyt hengissä.- Anonyymi
Ai niin ja olen nainen.
- Anonyymi
En mielestäni kestä hyvin, koska mietin kuukausia eteenpäin asiaa. En ehdottele miehille mitään ihan pienessä ihastuksessa, joten pakit on olleet ihan normaalin reaktion aiheuttavia: surua, ikävöintiä, suuttumusta ja ärsyyntyneisyyttä.
Surua, koska olin jo ehtinyt haaveilla kaikenlaista, mitä kivaa voisimme yhdessä tehdä. Ikävöintiä, koska tiedän, että menneet hauskat hetket eivät enää tule tapahtumaan ja pikkuhiljaa etäännymme, emmekä lopulta näe enää lainkaan. Suuttumusta, koska menin edes kysymään mitään. Ärsyyntyneisyyttä, koska mies oli antanut ymmärtää olevansa kiinnostunut ja pörräsi ympärillä kuin paarma.
Kahden miehen kanssa käynyt sama juttu vuosien varrella. Joten luottamus tässä nyt miehiin melko heikko… En uskalla edes tehdä aloitteita, syystä että pakit tuntuu pahalta.
Siis tää sama mies on antanut mulle pakit jo vaikka kuinka monta kertaa.
En oo laskenut, mutt ehkä 4-5, enkä haluu muistellakaan montako.
Mutt syy on aina ollu sama, sinänsä hullunhauskaa venyttelyä.
ja vastaus on
EN KESTÄ!- Anonyymi
Kerro sen miehen nimikirjain et me muutki tiedetään kenen kans tuollaista YOUHUUT.
- Anonyymi
En ole mikään kone tai suhdeautomaatti. Riippuu siitä miten rakastunut olen. Mikä on hyvää ja mikä huonoa kestämistä? Pimahdanko? No en. Itkenkö? luultavasti jos olen rakastunut.
- Anonyymi
En ole saanut koskaan pakkeja. Joka tosin johtuu siitä, että minulle on aina tehty aloitteet. Ehkäpä kestäisin ihan hyvin.
- Anonyymi
Oon n ja en oo saanu koskaan pakkeja. Aloittaitakin oon tehny vaan kaksi kun tiesin 99% varmaksi että on molemminpuolista.
- Anonyymi
Jatkan: kestäisin varmaan suorat pakit hyvin, mutta en mitään kiertelyä enkä ghostaamista.
- Anonyymi
Ei pakeissa mitään pahaa ole, vaikka itsestä tuntuisi hyvinkin pahalta, jos on todella kiinnostunut toisesta. Joltain tinderdeitiltä saaduilla pakeilla ei ole mitään väliä. Sama ihana nainen siellä toisella puolella silti on. Ei hän muutu huonommaksi, vaikka pakit antaisikin. - joku mies
- Anonyymi
Ei varmaan jossain tinderissä olekaan, koska ihmisiä ei välttämättä edes tavata. Mutta kun tapaat henkilöä irl useamman kerran, niin fiilikset pakkeihin on vähän erit.
- Anonyymi
En ole koskaan saanut rehtejä pakkeja, harrastavatko miehet niitä ollenkaan…? Olen saanut toki itse todeta että en ole miehen kiinnostuksen kohteissa, ainakaan kovin korkealla, eli tavallaan sellaiset epäsuorat pakit.
Hyvin kestän, noista em. toimintatavoista johtuen tulee fiilis että ei tässä nyt mitään kovin mahtavaa tai ryhdikästä menettänyt🙈 Oikeat pakit ottaisin arvostuksella vastaan, olisipahan poikkeavan rehti tyyli.
Taas nytkin lillun jossain välitilassa, vaisto ja miehen viestien sävy / hiljaisuus sanoo että jotain kiinnostavampaa on jossain muualla. Ei enää nykyisin edes harmita, naurattaa korkeintaan ja nenä kohti uusia seikkailuja🥳 - Anonyymi
Riippuu ihan tapauksesta.
Osan pakeista päässy yli kohtyy vaivatta mutta on joitain. Miehiehiä joten kohdalla asia harmitas vielä vuosienkin jälkeen
Naiselta
Enää ei tuu uusia pakkei sillä en aijo ha kkia lisää ihmisiä omaan elämään osaksi...
Tai hakea seuraa enää .
Yritin parhaani näin. Elikymppiseksi saakka mutta en saanut kokea onnea kenenkään kanssa ..
Ja mulle perkele sanottu et parempi o ni ens kerralla...
Mut ei vottu ku kukas ei halua olla mulle se parempi ja pysyvä onni.
Onnen rippeisiin on saanu tyytyä koko elämän ...
Ei siinä oo paljoa kysytty mun omas unelmas pitkästä parisuhteestai perheenperustamisesta tai halusta olla onnellinen...
Kun ei vaihtoehtoja tai rakasta koko maassa ...
Oon niin surullinen ja murtunut.
Naiselta En osaa sanoa, mutta veikkaan, että kyllä. Voihan tuota aikansa rypeä, mutta sitten se on eteenpäin eläväisen mieli.
- Anonyymi
Mun mielestä pakit on helppo kestää ja ymmärtää, mutta sitä en kestä että käytetään hyväksi. Uskotellaan rakkautta hyötyä tavoitellakseen. Hyöty voi olla p a n o, raha, asunto tai jotain palveluksia tai muuta hyötymistä.
En kestä myöskään sitä että uskotellaan rakastunutta ja halutaan suhde vain jotta saa haukkua, pettää ja hakata toista ja kun toinen haluu pois uhataan tappaa.. eli kohdellaan huonosti hypitään vieraissa mutta pois suhteesta ei päästetä muuta kuin ruumisarkussa.
Olenkin monille miehille sanonu kun he säälitelly saamiaan pakkeja, että paljon pahempaa ois jos teeskentelisin kiinnostunutta ja käyttäsin sua hyväks tai että et pääsis pois suhteesta elävänä.
Pelkkää p a n o o etsiville miehille monesti todennu että etsi muualta kun mä en oo siihen oikeaa kohderyhmää. Ja oon toivonu että se riittää. Loukkaantusin todella pahoin jos tämänkin jälkeen mies vedättäs mua ja esittäs et kiinnostaa muukin ja kun on saanu niin sit antaa pakit.
Se on ainoo hetki jo todella loukkais sillä sillon mua on käytetty hyväksi tietäen mitä mä en halua ja hae ja silti on huijattu mua ja johdettu harhaan..
Se itseasiasssa alkais oleen tilanne jossa tekisin jo poliisille seksuaalisen hyväksikäytön rikosilmoituksen
T: Karoliina - Anonyymi
Kestän pakit vaikka tietenkin kirpaisee, jos on ehtinyt jo ihastua tai jopa rakastua. Toisaalta esim. Tinder treffeillä ensi tapaamisella tuleva torjunta ei kirvele, sillä ei ole ehtinyt vielä tutustua siinä määrin, että kokisi menettävänsä tai jäävänsä paitsi. N
- Anonyymi
Näin miehenä voin sanoa että kestän pajut hyvin, jos ei kiinnosta niin ei sitten. En jää roikkumaan ja rukoilemaan.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Israel aloitti 3. maailmansodan
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.3962082Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek121919Nainen, meidän talossa on säännöt
1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E2471394Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?
En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.811041Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?
Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel56965Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden
"Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia402928Rakennetaanko yhdessä?
Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä39808- 56779
- 75750
Hyvää yötä mies
Nuku hyvin. Viikonloppuna on tulossa hellettä, se on mukavaa. Juhannuskin kohta. Mun tekis mieli huolehtia susta. Semmo70724