lanka loppuu!

Innostuin vihdoin ja viimmein neulomaan vanhasta lanka kerästä villapaitaa ja nyt kun toisesta hihasta puuttuu enää 20 cm lanka loppuu! Lanka on ostettu monta vuotta sitten citymarketista, muistaakseni nimeltään Jättis tai jotain sinne päin. Jos joku tietää mistä tätä lankaa saa tai jos jollakin on jäänyt sitä yli, ottakaa yhteyttä! Ai niin väriltään harmaanvihreää...

5

894

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • myös

      Anttilan postimyynnin valikoimissa aikanaan.Toivottavasti löydät jostain.

    • neuloja

      Muistan myös tuon Jättis-langan ja sen paksuus on suunnilleen sama kuin Nalle-langassa! Jos et löydä/saa mistään enää tuota alkuperäistä lankaa, koita katsoa, jos kauppojen Nalleista löytyisi oikeanlainen värisävy!

    • Dragon

      Mulla on jättis-lankakeriä vaikka kuinka paljon. Ostin niitä varmaan parikymmentä vuosia sitten cittarista. Ilmeisesti niitä ei valmisteta enää, mikä on harmi, kun oli niin mukavan suuri kerä. Noh, kuitenkin, asiaan.
      Mulla pitäis olla ainakin yksi vihreäkin kerä, tosin en oo varma onko se sitten tarkoittamaasi vihreää..? mutta miten tästä eteenpäin? :)

      • sulla sähköpostiosoitetta? Voisin lähettää sulle mun osoitteen, jos vaikka alussa lähettäisit pienen näyte pätkän... ja sit jos hinnasta sovitaan lähetät koko kerän.


      • Dragon
        tassuttelija kirjoitti:

        sulla sähköpostiosoitetta? Voisin lähettää sulle mun osoitteen, jos vaikka alussa lähettäisit pienen näyte pätkän... ja sit jos hinnasta sovitaan lähetät koko kerän.

        [email protected]

        Pistä mailia.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sebastian Tynkkynen (pers.) ei vastusta raiskauksia

      "Sebastian Tynkkynen oli ainoa 14 suomalaismepistä, joka vastusti uutta suostumuksen puuttumiseen perustuvaa raiskauslak
      Maailman menoa
      130
      4646
    2. Purra jäi kiinni valehtelusta, Heinäluoma ei

      Ja heti alkoi Purra joukkoineen maalittamaan Heinäluomaa. Niin toimii äärioikeistoa edustava putinistipersulauma, jonka
      Maailman menoa
      70
      3422
    3. Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?

      En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b
      Maailman menoa
      16
      1472
    4. Oot kaunis

      Oot kaunis nainen.
      Ikävä
      93
      1248
    5. Alkuperäinen kristillinen kaste on uskoville annettava upotuskaste

      Kreikan sana BAPTIZO merkitsee upottamista. Alkuseurakunta kastoi upottamalla Apostolien tekojen kirjan mukaan: Ap.t 2
      Kaste
      552
      959
    6. Kuka murhasi Anneli Auerin miehen?

      Tapaus edelleenkin selvittämättä.
      Maailman menoa
      177
      912
    7. Me, Suomen kansa, vaadimme Riikka Purraa jatkamaan valtiovarainministerinä!

      Ja jollei valtiovarainministerinä, niin sitten pääministerinä. Purra on nostanut Suomen talouden nyt komeaan kasvuun Ma
      Maailman menoa
      88
      866
    8. Pitäisikö naisen haluta "puolisomies"?

      Toivottavasti saan nyt tämän idean purettua hyvin sanoiksi? Mutta tuossa eräässä aloituksessa tuli vastaan tälläinen tek
      Sinkut
      156
      855
    9. Saisikin sinut

      Saisikin sinut nainen rakastajattareksi.
      Ikävä
      59
      825
    10. Miksi piti uhota naapuri Venäjälle ja tehdä itsestä heidän vihollinen?

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/f0eee963-3605-47e6-9989-a21347ce7757 "Jos sota syttyy Suomessa, näin tapahtumat vois
      Maailman menoa
      197
      792
    Aihe