Kytät ei hoida hommiaan

Anonyymi-ap

"Nuori opiskelija putosi vuosi sitten yli 20 metrin matkan louhokseen. Hän sai vakavia vammoja ja toipui kuukausia sairaalassa.

Opiskelija oli lähtenyt louhokselle kahden kaverinsa kanssa makkaranpaistoon. Onnettomuus tapahtui Itä-Suomessa sijaitsevalla Valtimolla.

Poliisi selvitti tapausta. Esitutkintaa ei lopulta aloitettu, sillä poliisin mukaan louhoksen turvallisuustoimet olivat riittäviä, eikä syytä epäillä rikosta ollut.

Ylen MOT-toimitus julkaisi tapauksesta selvityksen viime kesänä. Toimitus perehtyi poliisin paikkatutkintaan ja kunnan lupadokumentteihin sekä näytti materiaalia asiantuntijalle. Lisäksi louhosta kuvattiin ilmasta.

18-vuotias opiskelija putosi louhokseen viime syksynä ja oli kuolla – taistelu aivovamman korvauksista jatkuu edelleen

Selvityksessä kysyttiin, toimiko poliisi huolimattomasti tapauksen tutkinnassa. Juttua varten haastateltu asiantuntija piti hänelle toimitetun materiaalin perusteella selvänä sitä, että louhoksen toiminta ei ollut lainmukaista."
https://yle.fi/a/74-20053150

Miksi tuolaisia pidetään töissä isolla palkalla kun ei työnteko ja lakien noudattaminen kiinnosta, suojelevat vaan rikolisia.

4

256

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Poliisi valehtelee ummet ja lammet ettei vaan mihinkään tarvitsii puuttua, eikä varsinkaan tutkia ja selvittää mitään.

      • Anonyymi

        😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍

        🔞 ­­N­­­y­m­f­­o­­m­a­­­a­­n­­­i -> https://l24.im/ecC7ux#kissagirl21

        🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞


    • Anonyymi

      Miksi nuori aikuinen oli louhoksella?
      -itsesuojeluvaisto ei pelittänyt

    • Anonyymi

      Media onkin poliisin syyllistäjänä pari askelta liian nopea.
      Miksi kolme kaverusta lähtivät makkaranpaistoon louhokselle?
      Olivatko kysyeet lupaa louhoksen omistajalta?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      117
      10282
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      52
      5020
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      42
      2201
    4. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      105
      2058
    5. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      26
      1914
    6. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1591
    7. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      41
      1392
    8. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      31
      991
    9. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      24
      983
    10. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      54
      967
    Aihe