Adapteri

Tuli ostettua nyt Canon G5 jonka mukana tuli, 58mm adapteri. Mihin tätä käytetään, yksin sillä ei kaiketi tee mitään vai kuinka, eli mitä lisähärpäkkeitä tuohon adapteriin voi liittää?
4261
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Sen päähän voipi liittää kanonin telelisäkkeen tahi laajakulmalisäkkeen.

Äänestä
  • Liittää suotimia.

    Äänestä

Kiitoksia tuosta, entä onko tietoa kuin pitkän zoomin kyseiseen kameraan saa lisävarusteella?

Äänestä
  • Kenko KNT20 52mm 2.0x telelinssi

    Laadukas telejatke. Optiikka 100% lasia ja runko metallia. Voidaan käyttää sekä digi- että DV-kamerassa. Suurennos on 2.0x eli esim. Canon G5 -kameran 140mm polttoväli muuntuu lukemaan 280mm. Ei sovellu käytettäväksi SLR kamerassa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


G5! kirjoitti:

Tuli ostettua nyt Canon G5 jonka mukana tuli, 58mm adapteri. Mihin tätä käytetään, yksin sillä ei kaiketi tee mitään vai kuinka, eli mitä lisähärpäkkeitä tuohon adapteriin voi liittää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu