Käytös ongelmat kehitysvamma puolella

Anonyymi-ap

Ne joilla ei ole Lievän älyllisen kehitysvamman saaneena älyllisen kehitysvamman tulkinta ja älykkyys taso on 75äö ja ne saa käytös ongelmat kehitysvamma, kun ne ei saa samalla älykkyys tason olevia kavereita.

Ne jotka ovat jääneet Lievän älyllisen kehitysvamman parempaan älykkyys päähän ne on niitä joilla on koko testi heikkolahjaisuus tasolla tai Laaja alaiset oppimisen vaikeudet tasolla.

Ne jotka ovat kokonaan Lievän älyllisen kehitysvamman älykkyys tasolle jäänyt eli alle 70äö ne sanoo olen viisas ja ne ei hyväksy kaveriksi, kun ei ymmärrä minua.

Meitä joilla on Lievä älyllinen kehitysvamma laitettu heikkolahjaisuus jutun takia me ei saada samoja tukia

Meidän vanhemmille sanoo, että lapsi on mennyt yli Lievän älyllisen kehitysvamman.

Meitä joilla on Lievä älyllinen kehitysvamma laitettu heikkolahjaisuus takia meitä ei hyväksy Me itse ryhmään, kun älykkyys on yli Lievän älyllisen kehitysvamman.

Ja minun kaltaiset saa ne käytöshäiriöitä kun jos menee kehitysvamma ryhmään työntekijät sanoo, että minä näyttelen tyhmempää mitä olen.

Nyt on tullut Autismi alle pda joka voi olla Adhd ihmisillä jossa ne ei osaa toimia ryhmässä ohjatusti ne haluaa pitää kontrollin omissa käsissä

Ja, kun olen lukenut pda juttua tunnistan älyllisen kehitysvamman saaneeena itsessä Pda oireet voisi sopia, kun en osaa sitoutuu ryhmässä käymiseen pitkällä ja koen minulta vaatii koko ajan kehitysvamma puolella paljon.

En kykene käymään työkeskus ryhmässä edes vammaissosiaali työntekijä todennut

Ja avustajaa ei saa ne joilla on Lievä älyllinen kehitysvamma älyllinen taso 75äö.

2

310

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jos älyllisen kehitysvamman saaneeena on Pda ne on haastava asiakas ryhmä niillä ei toimi ohjaus.

      PDA voi tulla sikiö aikana tai tulee yli suojelu jutusta kun lasta rajoittaa vanhemmat.
      PDA on Patologinen vastuun välttäminen.

      PDA jutusta älyllisen kehitysvamman tunnistan itseni esim kun olin osasto jaksolla odotin hotelli palveluita ne joilla älyllisen kehitysvamman saneena on tietämättä pda ne laittaa muut ihmiset tekee omasta puolesta asiat ne vaatii hotelli palvelut, että niiden pda älyllisen kehitysvamman saaneeena ei tarvitse itse tehdä mitään

    • Anonyymi

      Eli ihminen jonka äo on 120 mutta joka kykenee liikuttamaan ainoastaan silmiään ei saa avustajaa koska hänen äonsa on yli 75?

      Avustajat ei tosiaankaan ole pelkästään kehitysvammaisille

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      51
      863
    2. Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?

      Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan
      Maailman menoa
      63
      643
    3. Mitä haluaisit kysyä tänään

      Kaivatultasi? Anna jokin tunniste itsestäni tai hänestä.
      Ikävä
      54
      619
    4. Iäkäs Jämsäläinen mies kuoli poliisiautoon matkalla Jyväskylän putkaan

      Iäkäs vanhus humalassa niin huonossa kunnossa, ettei pystynyt huolehtimaan itsestään niin ainoa apu sillä hetkellä oli
      Jämsä
      43
      552
    5. Olen luovuttanut

      Välimme menivät niin pahasti solmuun, ettei niitä voi enää korjata. On aika jatkaa elämässä eteenpäin. Toivon sulle kaik
      Ikävä
      29
      507
    6. Ernest Lawson täräytti erikoisen heiton TTK-lehdistötilaisuudessa: " Onko tässä tarkoituksena...?"

      Ernest Lawson esitteli uudet TTK-tähtioppilaat ja opettajat torstaina 6.8. lehdistölle. Tulevalla kaudella on yksi hausk
      Kotimaiset julkkisjuorut
      4
      492
    7. En välitä sinusta yhtään

      Olet pelkkä itsestään liikoja luuleva ämmä. Kierrän sinut kaukaa nyt ja aina. Olit mulle pelkkä lelu vaan.
      Ikävä
      27
      437
    8. Nainen. Onko meissä

      Sinusta jotain samaa? Näköä tai luonteenpiirteitä? Utelias
      Ikävä
      33
      415
    9. Hyvä ihminen

      Koetko olevasi hyvä ihminen ja kohteletko toisia arvostavasti?
      Ikävä
      66
      409
    10. Jotenkin tunnen vahingoniloa

      Tunnenpa vaan. Ei saisi, mutta väkisinkin tunnen.
      Ikävä
      32
      405
    Aihe