Miehesi rakastuisi toiseen mieheen?
Tulisitko nainen mustasukkakseksi jos
22
403
Vastaukset
- Anonyymi
Olen sinkku. Mahdotonta.
VY
Hyvä kysymys. Mietin olikohan yleinen, tuskin. Ehkä vain teidän kahden keskustelua taasen. En usko, että tulisin, koska en pysty kilpailemaan miehen kanssa millään tasolla.- Anonyymi
Tuo oli hyvä pointti, vastaan samoin.
- Anonyymi
Miksi tällainen kysymys?
Vaikea ajatella mutta en tulis . - Anonyymi
Olisin surullinen mutta ei mustasukkaisuus enää silloin auttaisi mitään Eikä se auttaisi vaikka rakastuisi toiseen naiseen. Ketään ei voi väkisin pitää.
- Anonyymi
Hänet tuntien olisin hyvin kummissani. Tietysti se sattuisi. Se sattuisi ihan yhtälailla, kuin jos hän rakastuisi toiseen naiseen. Mutta ei siinä minun mustasukkaisuuteni mitään auttaisi. Eroaisimme ja minä nuolisin haavani. Se siitä.
- Anonyymi
En, hieman hämmästyisin, mutta ymmärtäisin.
En, mutta haluaisin lopettaa suhteemme turhana ja päästää hänet sen luo jota rakastaa. Miksi tuhlata ainutta elämäänsä kanssani, jos rakastaa jotain toista olkoon nyt mitä sukupuolta hyvänsä.
- Anonyymi
Mulle pitäis kertoo
Totuus on vapaus
- Anonyymi
kaikilla, on oikeus olla mitä haluaa,
ja, silti ei olla vapautta olla sitä,
haluan että hän on onnellinen,
ja, se, riittää ja ei, riitä,
sillä, onnellisuus vaatii todella paljon resursseja, elämässä,
mitä, enemmän resursseja, sitä onnellisempi,
luulisin ainakin,
sanotaan, sopivasti resursseja,
sen, verran että on onnellinen,
niin, onnellinen kuin ihminen, voi kaikkein onnellisimmallaan elämässään olla,
vähempää, tai enempää,
en, halua, tai toivo, kuin,
täydellistä onnea,
kuin, satukirjoissa,
ja, sen soisin kaikille, ihmisille, maailmassa,
jos, Rakas Tiede, sen, joskus, ihmiskunnalle, suo ja antaa,
ja, unelmissani ja haaveissani, mahdollisimman nopeasti,
N - Anonyymi
Olisin silloin mustasukkainen. Miehen pitäisi kertoa, jos rakastaa jotain miestä.
- Anonyymi
Ei se ole mahdollista koska haluan heteromiehen kanssa parisuhteen loppuelämän ajaksi! Parisuhteeseen ei kuulu pettäminen!
- Anonyymi
Juuri noin... n>n
- Anonyymi
Mistä tietää että nainen on ihastunut naiseen? Mitkä ovat ihastumisen merkit?
- Anonyymi
Olet oikeassa... m>n
- Anonyymi
On koettu.
Nauratti lähinnä.
Lopulta jähmetyin kylmäksi piruksi. - Anonyymi
En, saisi vapaasti mennä. En ole ystävistäni mustasukkainen ja olemme miehen kanssa ystäviä vaan nykyään
- Anonyymi
En tulisi
Vähä erikoiselta se tuntuisi ajatuksena
Mutta hyväksyisin asian. - Anonyymi
Tule vain ulos kaapista
- Anonyymi
Mitä minä asialle voisin.. En. En ole mustasukkainen muutenkaan
- Anonyymi
Haluan vain heteromiehen ja sillä siisti, jps miehen kaa pettää, niin pitäkööt lantakasansa!
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24045231Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella
Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole12325986SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude32415673Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3010823Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy16910802Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h1229707Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369641Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858478Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.2426824Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2226489