traktorin kanssa metsässä

Anonyymi-ap

zetorin kanssa toisen metsässä, 6 tuntia, ketjut on olleet takapyörissä nyt 11 vuotta vuoden ympäri. Kyllä menee metsässä hyvin pienellä kierroksella. Vaijerin kanssa kaatuneita puita kasaan, ei ole vinssiä. Nipussa sitten metsätien viereen, joskus metrisinä laatikolla. Ei tarvitse kaataa puita edestä.

Saha, kanisteri, rapsi-bio öljyä ja noin 2% seosta, pitkävarsinen pokara, sakset, kirves, vaijeria pätkä, huono liina. Reppu jossa eväät ja kahvit.
Oisko paino 3200kg hyvin menee puiden välistä.


Huomenna koko päiväksi

5

617

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ootko muuten ollu terveenä ?

      • Anonyymi

        😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋

        💋 ­­­N­y­­m­­f­­o­­­m­­a­a­­­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#18052702F

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞


    • Anonyymi

      onko kinttaat märkänä,,,,

    • Anonyymi

      Älä tuhoa metsää, odottaisit kunnon talvea. Ketjut rouhii puiden juuria pahoin ja lahottajat pääsee puuhun, kun lunta ei ole maassa paksulti.

    • Anonyymi

      Joku viherproto vasta. Myyntiin ehkä sadan vuoden päästä kun saadaan tekniikka jonkinlaiseen nippuun että juuri ja juuri uskaltaa laskea liikkeelle.
      Kaameata ininää ja piipitystä piti. Mieluummin kuuntelen dieseliä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      119
      7041
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      404
      6753
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      69
      3413
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      130
      2976
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      109
      2564
    6. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      43
      2124
    7. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      125
      1864
    8. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      21
      1727
    9. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      182
      1397
    10. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      74
      1287
    Aihe