Miten pohjanmaan tulvat ovat täysin tuulivoiman aiheuttamia. Tämä asia olisi hyvä oppia sisäistämään tulevaisuuden elämään sisältyvien haasteiden ennakoimiseksi. Ennen tuulivoimaa vesivoima ja sen säännöstely oli tasaisempaa ja ennakoitavampaa. Tuulivoima sekoitti sähkömarkkinan täysin ja teki siitä täysin sekavan.
Vesivoima pitää nyt tuulivoima-aikana allaspintoja mahdollisimman korkealla jatkuvasti. Miksi näin? Vesivoima saa tuottamastaan sähköstä aina paremman hinnan tai ylipäänsää hinnan kun ei tuule. Vesivoima pitää allaspinnat jatkuvasti maksimissaan optimoidakseen tuottomahdollisuutensa tuulettomina aikoina.
Jos tuleekin odotetun tuulettoman ajan tilalle tuulet ja syyssateet, niin tulee ennennäkemättömät tuulivoiman aiheuttamat tulvat.
Nyt kansa joutuu kokemaan ja näkemään näitä tuulivoimatulvia.
Tuulivoima aiheuttaa tulvat
Anonyymi-ap
1
160
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta643235Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh433087- 422447
Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1002197- 311903
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271800- 481616
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä851405- 391290
- 811132