Kokoomuksen kanssa Perussuomalaiset lähtevät nostamaan Suomea 👍🏼. Teollisuus ja vienti kaiken a ja o. Suomen nousukausi lähtee. Kommunisti hallitus teki jättivelat, nyt ollaan oikealla tiellä. Ollaan tyytyväisiä kaikki 👍🏼
Hyvä Persut
23
877
Vastaukset
- Anonyymi
Mites Keliberi, kai uudesta kaivoksesta tulee rahaa kuin tukinajosta. Onko onnistunut hanke?
- Anonyymi
Se on kankkulan kaivo(s).
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Se on kankkulan kaivo(s).
Vienti vetää hyvin juuri Olavi kertoi uutisissa
- Anonyymi
Tuo velkaantuminen alkoi jo 90 luvulla kun aho oli pääministerinä, ja siitä lähtien on velkaantuminen jatkunut, joten turha pellepersut aina syyttää edellistä hallitusta ja käyttää kommari nimikettä, kommunismi kuoli täällä jo 90 luvun alussa, joten tuo kuvaa persujen älykkyys osamäärästä.
Mutta minkäs teet kun jotkut on niin vannoutunut puoluelle kuin uskonto ettei suostu näkemään asioita toiselta kantilta.
PS, kyllä Suomi saadaan nousuun kunasumistuki vähävaraiselta otetaan pois , mutta itellä on asiat ok. - Anonyymi
Helppo arvata kenen kynästä tuo lähti :)
- Anonyymi
Kenen ?
- Anonyymi
On hieno seurata kuinka PERUSSUOMALAISET tekee hyvää politiikkaa, saadaan vienti vetämään. Tätä on odotettu ! Keskusta tukahdutti maaseudut, lopeti turvetuotannon, maaseudun ajavat alas, polttavat navetatkin, turkistalouden haluavat lopettaa.
KESKUSTA on pahin kommunisti puolue Suomessa ja Kustisella. Ymmärrättehän edes hävetä tai jättää politiikka muille.- Anonyymi
Rauhoitu tapsa
- Anonyymi
Persu haukkuu toisia kommunisteiksi joka on eri mieltä asiasta, ihan kuin Putinin oppikirjasta
- Anonyymi
Persut ei oo vielä tajunnut että velkautuminen alkoi jo kokomuksen hallituskausi Jyrki Kataisen pääministeri kaudessa lisälainalla yhteensä 47 miljardi, tuosta se varsinainen velkauntuminen alkoi.
Hankkikaa persut tietoa eikä äänitorvien mielihuutamisia.
Ai että te olette säälittäviä- Anonyymi
Jos itellä olisi persujen puoluekirja, tämän nähtyäni, kyllä polttaisin sen
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jos itellä olisi persujen puoluekirja, tämän nähtyäni, kyllä polttaisin sen
Ei sulle myönnettäisikään, torveloita kun olet. Kepuli
- Anonyymi
On kokkarit ja persut juu olleet niin hissukseen Kataisen ottamista mahtiveloista, joita maksetaan edelleen. Kivempi haukkua vaan edellistä hallitusta, joka kuitenkin hoiti asioita kriisitilanteista huolimatta tyylikkäästi, polkematta vähempiosaisia ahdinkoon. Hyi, hävetkää nykyinen hallitus.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei sulle myönnettäisikään, torveloita kun olet. Kepuli
hahaha, en ole kepuli eikä muutenkaan puoluellisia suuntaumuksia. sääliksi käy örvelö persut koska he joutuu puolustamaan omia agendoja mikä ontuu aikalailla tällä hetkellä.
hahahahahah
- Anonyymi
Paljonko Suomessa on Persuja? Jos niistä haluttaisiin eroon.
- Anonyymi
Käy kuten Puolassa, kansa hetken jaksoi katsoa populistioikeiston hommia ja kannatus lähti laskuun. Unkarissa sama edessä.
Eiköhän tämä hallitusvastuu kerro kansalle taas kerran että millaisista osaajista on kyse. Aikansa sotkevat maan asioita ja sitten oppositio kutsuu. - Anonyymi
Ja kokoomuslaisista puhumattakaan. Niistä haluamme todellakin eroon !!!!!!!!
- Anonyymi
En äänestä persuja enää koskaan, pahimpia takinkääntäjiä ewer. Good bye
- Anonyymi
Sama juttu NÄKEMIIN persut takinkääntäjät
- Anonyymi
Se Persujen puhdas siirtymä näyttää tarkoittavan sitä että esim. puhtaan teräksen tuotannon investoinnit Siirtyy Ruotsiin. Suomeen jää tätä hiipuvaa teknologiaa.
- Anonyymi
Nyt lähti Suomi nousuun tämmösiä Mauri Peltokankaita pitäis olla joka kylässä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nyt lähti Suomi nousuun tämmösiä Mauri Peltokankaita pitäis olla joka kylässä.
Kuules aprillipäivä oli jo pari viikkoa sitten.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986478KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3606024Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei602953Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521092404Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1082075- 1251784
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191653Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811320- 731217
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään331208