Hellurei ,minkähänlainen paikka toi pedriinax: on
ruokapaikka
Jörö
243204
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
hyvä paikka on! annokset isoja ja ruoka hyvää. Kannatan
sieltä on moni saanu ruokamyrkytyksen. En suosittele kanaa, enkä salaatinkastiketta. Muuten ruoka on hyvää..
Juu ruoka on hyvää ja annokset melko suuria, MUTTA onko joku muu saanut odottaa ruokaansa siellä yli 45 min??? Ymmärrän, että ruuhkana ruoan saanti voi kestää, mutta että näin kauan ja sen saaminen kestää myös vaikka ei olisi paljon asiakkaita. Nälkäisenä sinne ei siis mielestäni kannata mennä!!
Äitienpäivänä (2005) kun olimme, niin jouduimme odottaa 1h30min! ja kun saatiin annokset niin se oli outoa että ne oli aika kylmänä mutta oli isoi annoksia. siellä on moni tuttu saannu myrkytyksen raa'asta hirvenlihast
jaa enpä oo huomannu et sielä saa hirvenlihaa??????????????????? Saati sit raakaa...ettei vaan ois lapinlisää???
Niimpä niin, vai ruokamyrkutyksiä. MMMM Ei yksikään rekisteröity ruokamyrkytystä löydy pedriinakselta. Ja tämä on leidit ja herrat FAKTAA.
Joo kyllähän siinä joskus kestää, mutta sitä paremmalta se taas se ruoka sitten maistuu!
Lyön pääni pantiks, sielä keittiössä ei oo kyl hirvenliha ikinä käynytkään
Tuo keittiö ei oo kyllä hirvenlihaa ikinä nähnytkään
Niin mitä mieltä olette työntekijöist. Omasta mielestäni parhaat ovat kaikki poissa. Eli tsemppiä teille jotka päätitte jatkaa elämän matkaa, ja ehdottomasti kiitos niille kokeille.
kävi.. olin syömässä ja vähän ajan päästä lens laatta, heti perään helpotti.. ja mitä vitun rekisteriä sää pidät ruokapaikkojen ruokamyrkytystapauksista?
Satun vain olemassa oikeassa paikassa töissä;)
Kyllä nyt päästit sellasen laatan suustas, että empä ole ennen kuullut Pedriinan historiassa, salli mun nauraa!!
ensimmäinen kerta. Mahatauti ei parane sillä ku yhen kerran oksentaa, ruokamyrkytystapauksissa se voi kuitenki auttaa. Turha sitä on yrittää puolustella, ollu mikä ollu.
Pedrinassa ei käytetä hirvenlihaa...ja täytyy olla jonkun näköistä näyttöä siitä jos väittää että on saanut ruokamyrkytyksen. Se on vakava syyte ja siitä voi joutua jopa raastupaan ilman todisteita. Ainuttakaan positiivista näytettä ei koskaan ole otettu.
hyvää ja kallista
...normaaliin ravintola hintaan, ehdottomasti kokkolan paras ruokaravintola!
OOTTEKO TE MISSÄÄN MUALLA KÄUNYT KUIN PEDRINASSA?ITSE EN SÖIS VAIKKA MAKSETTAIS KOSKA EI MEE MUN MAKUUN, SUOSITTELEN LÄMPIMÄSTI UUSIA MAKUELÄMYKSIÄ....MUITA RUOKARAVINTOLOITA LÖYTYY...!!JOS OOTTE HUOMANNEET!JOS EI KOKKOLASSA NIIN MUALLA...:)
Ensin se kirjoitustaito, ja opettele samalla caps lock:in käyttö.
Suosittelen. Kallista ehkäpä, mutta kyllä se on myös laadukasta. Koskaan en oo kuullu, että ruokamyrkytystä olis joku saanut.
Mielestäni laatuun nähden kallis.
Mun suosikit, Street Cafe ja vanhankaupungin Ravintola.
Inhokit Lyhty ja Rosso
ding dong!!!
Hyvä ruokapaikkahan se on, ruoka on todella hyvää ja sitä on riittävästi, perhaita ruoka paikkoja kokkolassa!
Ainoa mikä on miinusta, niin odottaminen, mutta siinä on hyvä puolensakkin, voipahan rauhottua kaikelta kiireeltä :))
Pedrinaksessa tosi hyvät ruoat. Annokset on isoja ja hinnatkin kohtuullisia.
Miinuksena odottaminen sekä salaattivalikoima.