Sosiaalisessa mediassa kiertävän postauksen mukaan asiakas on joutunut maksamaan neljästä pullakahvista 80 euroa, eli siis 20 euroa per annos!
Nettisivuillaan yritys kehottaakin näkemään maailman jättiläisen silmin. Liekö satunainen matkailija älynnyt, että se voi tarkoittaa tuotakin, jättiläishintoja?
Jättiläisen maan jättihintaiset pullakahvit
13
1668
Vastaukset
- Anonyymi
no ei varmaan ole ollut nuin kallista joku taas haukkuu yrittäjiä
- Anonyymi
Sulla ei taida olla itsellä rahaa juoda kahvia?
- Anonyymi
Olisi hyvä jos vaikkapa yrittäjä kertoisi asian oikean laidan...
- Anonyymi
Tuskin yrittäjä näillä sivuilla vastaa nimettömiin kirjoituksiin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuskin yrittäjä näillä sivuilla vastaa nimettömiin kirjoituksiin.
Voisi se ehki vastata, että kuuluuko se keitinkin tuohon hintaan mukaan?
- Anonyymi
Jos totta on ihan älytön hinta
- Anonyymi
Se on sitä paltamo hinnoittelua...
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Se on sitä paltamo hinnoittelua...
Siel taitaa olla persut / kok laittaneet hinnat kohillee,eipähän oo köyhät ulisemassa.
- Anonyymi
En tiiä kahvista. Va verkkosivuilla se illallisen hinta on ihan sikamainen ja ku kahtoo sitä ruokalistaa ei oo kyllä sen rahan väärti ne ruuat.
- Anonyymi
pilluu sai päälle
- Anonyymi
Runkkasit vissii linnunpöntössä ja nakkasit varvin serlan mutkaan
- Anonyymi
se eukkohan on vanha kottarainen....
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
se eukkohan on vanha kottarainen....
Ihan aitopaltamolaista arvostelua...taitaa se kottarainen olla tuon paskanpuhumisen yläpuolella
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2754699Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1343040Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit442877Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k342871Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?771816Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061664Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281521- 601429
- 951292
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2151190