Nokian ainoan kaupallista potentiaalia omanneen Linux-pohjaisen radiopuhelimen, N9–mallin, kehityspäällikön faija on kuollut.
N9:n omalaatuista muotoilua hyödynnettiin myöhemmin paremmin menestyneissä Windows-puhelimissa, joissa oli innovatiiviset "elävät tiilet" käytössä.
Noista ajoista puhelimet ovat persuuntuneet. Ne muistuttavat käytettävyydeltään 1980-luvun kömpelöitä MacIntosh-tietokoneita. Kuka edes osaa muodostaa äänipuhelun nykykännykällä kuten lankapuhelimella 1900-luvulla?
Taantumukselliset voimat ovat tällä hetkellä yhteiskunnassa hirvittävät.
Nokia N9:n kehittäjän faija kuollut
Anonyymi-ap
1
205
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1332686Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2562254Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?171383- 1151042
Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar204993- 91970
Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee13882Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla
Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La52774Mistä juttelit viimeisen kerran
Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.50731Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.274716