kumma yhtälö !

Anonyymi-ap

Soditaan missä päin maailmaa tahansa , niin aina Suomessa nousee ruuan ja energian hinta ! Mutta aina löytyy kuitenkin rahaa sotaa käyvien maiden avustamiseen ! Ja oman maan kansa kärsii !

17

866

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Juuri näin tapahtuu, sähkön hinta ja sen poukkoilut on tekemällä tehtyjä rahastuksia sodan, kaasuputkien tai muun madon luvun takia, pitäkää se sähkön hinta erittäin matalana ja åysyvästi, sähkö on 24/7 meille kaikille tärkeä " elintarvike " jota ilman ei voi olla !!!!!!!

      • Anonyymi

        😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋

        💋 ­N­­y­m­f­­­o­­­m­a­­a­­­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#18057695l

        🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi

      Koronarokotteilla testattiin kuinka tyhmää sakkia suomesta ja muualta löytyy.Pelkkää korrelaatiota siitä.Klaus Swabbi nauraa vedet silmissä sille miten v**n tyhmiä te olette.

    • Anonyymi

      Kurjaa on muualla paitsi Sysmässä. Tänne halutaan luoda veroparatiisi, koska 30 000eur sinä iltana oli vaan pieni summa. Se rahan arvo näyttää olevan niin suhteellinen käsite.

      • Anonyymi

        Kyllä Sysmästä aina rahaa löytyy. Onhan siellä rakennettu kolme paloasemaakin aikojen saatossa ja kaikki tarpeeseen.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kyllä Sysmästä aina rahaa löytyy. Onhan siellä rakennettu kolme paloasemaakin aikojen saatossa ja kaikki tarpeeseen.

        Ei mennyt ihan putkeen,mentäne sai hyvän homman.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kyllä Sysmästä aina rahaa löytyy. Onhan siellä rakennettu kolme paloasemaakin aikojen saatossa ja kaikki tarpeeseen.

        Niin on ja sitten myyty halvalla eteenpäin !


    • Anonyymi

      Mentäne ni

    • Anonyymi

      No, teillä Sysmässä on ilmeisesti omat kuviot. Muualla Suomessa on sitten muuta!

    • Anonyymi

      Niin kauan kun kylästä löytyy vihreehaalarin tapasia aivopestyjä ja pelkoa täynnä olevia lantapaakkuja niin tälläinen ilmiö ja rahanpesu on täysin mahdollista.

    • Anonyymi

      Ihan mukavasti menee ihan taviksella meikämummolla. Rahaa on joka kuukausi riittänyt avustamaan venäjän aloittaman brutaalin hyökkäyssodan keskellä kärsiviä Ukrainalaisia siviilejä. Joka viikko on myös ollut varaa avustaa Sysmään tulleita Ukrainan pakolaisia pienen ruoka-avustuksen muodossa. On myös ollut varaa ostaa lankoja joista olen voinut kutoa sukkia ja liipasinhansikkaita Ukrainan sotilaille.

      Talkoisiin vaan kaikki, sillä nyt lahjoitetaan venäjän aivan käsittämättömän raakalaismaisen hyökkäyssodan uhreille, joiden asemassa olisimme saattaneet olla myös itse. Ukraina ottaa iskut vastaan maksaen korvaamatonta hintaa. Ukrainalaisten urhean puolustustahdon ansiosta ehdimme päästä Naton jäseniksi.

      Toivon ja uskon Suomen valtion tukevan Ukrainaa niin kauan kunnes venäjä on vetäytynyt heidän maaperältään, ja vielä sen jälkeenkin avustavan jälleenrakentamisessa omalla teknologia osaamisellamme sekä myös avittavan mahdollisuuksiemme mukaan hyökkääjien starikollisten oikeuden eteen saattamista ja tuomitsemista.

      • Anonyymi

        Mä oon taas lähettäny venäläisille rahaa.Kun koittavat tuhota tuon lapsipornon valmistuspäämaajan ja maailman toiseksi korruptoituneimman jäteläjän.Slava Ruski!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mä oon taas lähettäny venäläisille rahaa.Kun koittavat tuhota tuon lapsipornon valmistuspäämaajan ja maailman toiseksi korruptoituneimman jäteläjän.Slava Ruski!

        Sama, käyn teboilillakin vaan tankkaamassa.Tarvii olla pedari että tukee jotain Ukrainaa.
        Tosi miehet valkkaa venäjän milloin vaan.


    • Anonyymi

      Jeps, nyt näitä ukrainan sota psykoosissa eläviä ei kiinnosta piiruakaan palestiinassa käynnissä oleva kansanmurha.Laittaisin täältä koko sakin sinne lihamuuriksi enkä vuodattaisi kyyneltäkään.

      • Anonyymi

        Kyllä Suomesta aina apua lähtee maailman katastrofeihin ja sotiin , että mitenkäs se suukkanen sitten pannaan , sillä kohta tarvitsemme apua itse tällä menolla ! Ja oman maan kansalaiset ovat ahdingossa !


    • Anonyymi

      Elitti pesee rahaa ja nauraa kaviaarit suusta roiskuen kun juntit ympäri maailmaa vouhottaa niiden pillien tahtiin.
      David Icken teoria NPC hahmoista käy päivä päivältä todemmaksi, sieluttomat marssii ja uhoaa hive mindin johtamana.

      Seuraavaksi palestiinasta lähtee 2.2 miljoonaa pakolaista israelin avustuksella jenkkeihin, kanadaan ja länsi eurooppaan.

      Israel on kaiken pahan alku ja juuri.

      • Anonyymi

        Joo tää oli kyllä mielenkiintonen, project blue beam tuloillaan vihdoinkin?


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      54
      2212
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      199
      2041
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      116
      1382
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1170
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      96
      995
    6. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      929
    7. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      889
    8. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      49
      872
    9. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      33
      845
    10. Minkälaisen viestin toivoisit saavasi?

      Miehelle.... Helpota vähän.
      Ikävä
      61
      746
    Aihe