Soditaan missä päin maailmaa tahansa , niin aina Suomessa nousee ruuan ja energian hinta ! Mutta aina löytyy kuitenkin rahaa sotaa käyvien maiden avustamiseen ! Ja oman maan kansa kärsii !
kumma yhtälö !
17
866
Vastaukset
- Anonyymi
Juuri näin tapahtuu, sähkön hinta ja sen poukkoilut on tekemällä tehtyjä rahastuksia sodan, kaasuputkien tai muun madon luvun takia, pitäkää se sähkön hinta erittäin matalana ja åysyvästi, sähkö on 24/7 meille kaikille tärkeä " elintarvike " jota ilman ei voi olla !!!!!!!
- Anonyymi
😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋
💋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18057695l
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Koronarokotteilla testattiin kuinka tyhmää sakkia suomesta ja muualta löytyy.Pelkkää korrelaatiota siitä.Klaus Swabbi nauraa vedet silmissä sille miten v**n tyhmiä te olette.
- Anonyymi
Kurjaa on muualla paitsi Sysmässä. Tänne halutaan luoda veroparatiisi, koska 30 000eur sinä iltana oli vaan pieni summa. Se rahan arvo näyttää olevan niin suhteellinen käsite.
- Anonyymi
Kyllä Sysmästä aina rahaa löytyy. Onhan siellä rakennettu kolme paloasemaakin aikojen saatossa ja kaikki tarpeeseen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä Sysmästä aina rahaa löytyy. Onhan siellä rakennettu kolme paloasemaakin aikojen saatossa ja kaikki tarpeeseen.
Ei mennyt ihan putkeen,mentäne sai hyvän homman.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä Sysmästä aina rahaa löytyy. Onhan siellä rakennettu kolme paloasemaakin aikojen saatossa ja kaikki tarpeeseen.
Niin on ja sitten myyty halvalla eteenpäin !
- Anonyymi
Mentäne ni
- Anonyymi
No, teillä Sysmässä on ilmeisesti omat kuviot. Muualla Suomessa on sitten muuta!
- Anonyymi
Niin kauan kun kylästä löytyy vihreehaalarin tapasia aivopestyjä ja pelkoa täynnä olevia lantapaakkuja niin tälläinen ilmiö ja rahanpesu on täysin mahdollista.
- Anonyymi
Ihan mukavasti menee ihan taviksella meikämummolla. Rahaa on joka kuukausi riittänyt avustamaan venäjän aloittaman brutaalin hyökkäyssodan keskellä kärsiviä Ukrainalaisia siviilejä. Joka viikko on myös ollut varaa avustaa Sysmään tulleita Ukrainan pakolaisia pienen ruoka-avustuksen muodossa. On myös ollut varaa ostaa lankoja joista olen voinut kutoa sukkia ja liipasinhansikkaita Ukrainan sotilaille.
Talkoisiin vaan kaikki, sillä nyt lahjoitetaan venäjän aivan käsittämättömän raakalaismaisen hyökkäyssodan uhreille, joiden asemassa olisimme saattaneet olla myös itse. Ukraina ottaa iskut vastaan maksaen korvaamatonta hintaa. Ukrainalaisten urhean puolustustahdon ansiosta ehdimme päästä Naton jäseniksi.
Toivon ja uskon Suomen valtion tukevan Ukrainaa niin kauan kunnes venäjä on vetäytynyt heidän maaperältään, ja vielä sen jälkeenkin avustavan jälleenrakentamisessa omalla teknologia osaamisellamme sekä myös avittavan mahdollisuuksiemme mukaan hyökkääjien starikollisten oikeuden eteen saattamista ja tuomitsemista.- Anonyymi
Mä oon taas lähettäny venäläisille rahaa.Kun koittavat tuhota tuon lapsipornon valmistuspäämaajan ja maailman toiseksi korruptoituneimman jäteläjän.Slava Ruski!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mä oon taas lähettäny venäläisille rahaa.Kun koittavat tuhota tuon lapsipornon valmistuspäämaajan ja maailman toiseksi korruptoituneimman jäteläjän.Slava Ruski!
Sama, käyn teboilillakin vaan tankkaamassa.Tarvii olla pedari että tukee jotain Ukrainaa.
Tosi miehet valkkaa venäjän milloin vaan.
- Anonyymi
Jeps, nyt näitä ukrainan sota psykoosissa eläviä ei kiinnosta piiruakaan palestiinassa käynnissä oleva kansanmurha.Laittaisin täältä koko sakin sinne lihamuuriksi enkä vuodattaisi kyyneltäkään.
- Anonyymi
Kyllä Suomesta aina apua lähtee maailman katastrofeihin ja sotiin , että mitenkäs se suukkanen sitten pannaan , sillä kohta tarvitsemme apua itse tällä menolla ! Ja oman maan kansalaiset ovat ahdingossa !
- Anonyymi
Elitti pesee rahaa ja nauraa kaviaarit suusta roiskuen kun juntit ympäri maailmaa vouhottaa niiden pillien tahtiin.
David Icken teoria NPC hahmoista käy päivä päivältä todemmaksi, sieluttomat marssii ja uhoaa hive mindin johtamana.
Seuraavaksi palestiinasta lähtee 2.2 miljoonaa pakolaista israelin avustuksella jenkkeihin, kanadaan ja länsi eurooppaan.
Israel on kaiken pahan alku ja juuri.- Anonyymi
Joo tää oli kyllä mielenkiintonen, project blue beam tuloillaan vihdoinkin?
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."542212Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.1992041- 1161382
En kerro nimeäsi nainen
Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin711170- 96995
Olet kiva ihminen
En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli73929Auta mua mies
Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.78889Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma
Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki49872Ja tääkin vielä...
Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/1347933845- 61746