Mies joka kauan haaveillut perheestä.

Anonyymi-ap

Olen 39 vuotias mies ja olen aina tykännyt lapsista ja minulla on viisi kummilasta.
Menin 22 vuotiaana naimisiin nuoruuden rakkaan kanssa ja ikävä kyllä ero tuli 24 vuotiaana.
Ikävä kyllä lapsia ei ole tullut vaikka aina välillä olen ollut parisuhteissa, viimeisin kesti neljä vuotta.
Tuo parisuhde oli erittäin vaikea jossa minua ei arvostettu ja kohdeltiin huonosti, meillä oli ikäeroa 11 vuotta ja hän siis oli nuorempi .
Hänellä oli kaksi ihanaa lasta, minä palvoin heitä kaikkia kolmea ja tein kaiken heidän eteensä.

Tuntuu että tuhlasin elämästäni neljä vuotta turhaan ihmiseen joka ei arvostanut tai aidosti välittänyt edes minusta ja että alan olla liian vanha iäksi ja saamaan perhettä.

Tuo suhde jätti elinikäiset arvet minuun ja myös jonkinlaisen katkeruuden mutta välillä iskee toivo että ehkä vielä tulisi vastaan nainen jonka kanssa voisin perustaa perheen tai olla lisä hänen perheeseensä.

2

412

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sähköpostia?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      280
      2898
    2. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      48
      2284
    3. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Uskonnot ja uskomukset
      348
      1997
    4. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      114
      1723
    5. Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?

      Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois
      Maailman menoa
      105
      1654
    6. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      212
      1375
    7. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1317
    8. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      68
      1253
    9. Rakas nainen ymmärsin

      Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl
      Ikävä
      77
      1181
    10. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      55
      1179
    Aihe