Vuokralääkärit nostavat törkeää palkkaa ja samalla hyvinvointialueella supistetaan kansalaisten palveluista. Tarvitaan nopeasti laki vuokratyövoiman hinnoittelusta, heile ei saa maksaa senttiäkään enempää palkkaa kuin kunnallisella puolella. Lisäksi lääkäreitä tulee kouluttaa paljon enemmän.
Koulutetaan lisää lääkäreitä ja laitetaan katto heidän palkoilleen
Anonyymi-ap
4
186
Vastaukset
- Anonyymi
Samaa mieltä!
Lääkäreiden palkat ovat aivan liian suuria.- Anonyymi
🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑
🔞 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#180594068
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Mitä enemmän halutaan lääkäreitä sitä alemmaksi pitää lääkäreiden osaamis ja älykkyystasot laskea.
- Anonyymi
Muistaakseni lääkäriliitto kokoomuksen avulla tahtoo pitää lääkärikoulutuksen rajoitettuna ! Syynhän kaikki tietää . Eli yksityislääkäri systeemiin pakotetaan pikkuhiljaa ja kovaa .
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1272727
Juniorivalmennus Jokereissa..
Mitä hittoa siellä seurassa oikein tapahtuu?? Tämän kauden U14 ikäluokkaan on mahdutettu kaksi päävalmentajaa. Tälle kau562197Ammuskelua taas
Keskipohjanmaa tietää kertoa että Yläpubin hujakoilla ammuskeltu lauantain vastaisena yönä.241757- 1291538
Introverttinä osastolla
Yhdellä lääkäritapaamisella hoitaja valitti lääkärille etten tee mitään muuta kuin makaan ja ulkoilen. Kävin kuitenkin s3641308- 681293
Seksikkäin asu mikä päällä olet nähnyt kaivattusi ?
Seksikkäin asu mikä yllä olet nähnyt kaivattusi ?711245- 891075
- 90989
- 129942