Yksin Tukholman risteilylle

Anonyymi-ap

Olen aikuinen nainen ja mietin Tukholman risteilylle lähtemistä yksin.
Oletko ollut yksin risteilyllä ja jos, niin minkälaisia kokemuksia on?

4

900

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hyviä kokemuksia, seuraa saa jos vain haluaa....

    • Anonyymi

      En ole ollut yksin, mutta samaa harkitsen. Laivalla kävisin syömässä ja pubissa trubaduuria kuuntelemassa, ajoissa nukkumaan ja Tukholmassa johonkin kivaan museoon. Näillä spekseillä katsoisin itse ajankohdan niin, ettei ole kovin paljon bilettäjiä matkassa.

      Luulisin, että tuolla viihtyy jos muutenkin tykkää risteilyistä ja on sitä tyyppiä, että osaa olla itsekseen eikä kaipaa koko ajan seuraa.

    • Anonyymi

      Onko joku ollut yksin laivalla uutena vuotena? Minkähänlaista laivalla ylipäätään on uutena vuotena? Tukholman risteilyllä siis.

    • Anonyymi

      Minä olen ollut todella monta kertaa yksin reittimatkalla, kun olen ollut menossa töihin Tukholmaan. Samaa siellä voi tehdä kuin tutussa seurassa. Minä en ole yleensä mennyt ravintolaan, koska olen ollut poikkeuksetta autolla liikkeellä. Jos sinulla ei ole auto-ongelmaa, niin juhlimaan vain. Varmaan ainakin juttuseuraa löytyy. :)

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kannattaako suomalaisen duunarin enää äänestää vasemmistopuolueita

      sillä eivät ne tunnu kovasti ajavan suomi-duunarin etuja. Jos katsotaan Vasemmistoliittoa, niin sehän on ihan feministi
      Maailman menoa
      247
      6157
    2. Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä

      On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..
      Maailman menoa
      151
      5981
    3. Professori: Maahanmuuttajien rikollisuutta hyssytellään - hävytöntä

      Kriminologi Jukka Savolaisen mukaan ikä ja vaikeat olosuhteet eivät riitä selitykseksi. – Tutkitun tiedon valossa sanoi
      Maailman menoa
      250
      5056
    4. Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour

      (Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa
      Maailman menoa
      40
      4547
    5. Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu

      Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu
      Maailman menoa
      44
      4375
    6. Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään

      voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa
      Maailman menoa
      63
      4222
    7. Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessään

      mutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät
      Maailman menoa
      68
      4147
    8. Marin teki sen mihin muut eivät pystyneet, vei susi-Soten maaliin

      ja sitten hävittyjen vaalien jälkeen lähtikin vastuuta pakoon...... "Professori: sote-uudistus on täysi susi. Sosiaali
      Maailman menoa
      37
      3694
    9. Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä

      Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa
      Maailman menoa
      62
      2599
    10. En koskaan tule sinulle tätä kertomaan

      Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.
      Ikävä
      58
      2049
    Aihe