Ostin

Ostin linuxin kätevästi ja halvalla, ja suosittelen muillekin. Ei tarvitse takuilla lataamisten ja polttamisen kanssa.
http://halvalla.net
5439
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Minkä distron sait halvalla?

Äänestä

Mandraken. oli muuten helppo asennus, en ole ennen saanutkaan linxia toimimaan.

Äänestä
  • ...itse aluksi live-cd distroilla tunnustelut ja aloittelinkin MDK:lla linuxin käpistelyn. Sillä saa karistettua monet harhaluulot, joita ko. linuxit kantaa taakkanaan. Distrosta riippuen säädön määrä vaihtelee, mutta kun pikkuisen harmaita aivosoluja viitsii vaivata, niin lopputulos on mukavaa katseltavaa. Kannattaa kuitenkin säilyttää wintoosakin jos joku tuttava haluaa pelailla pelejä :). Verkkojohto tietty seinästä veke eka :)

    Äänestä

Kävelin lähimpään lehtikauppaan ja ostin uusimman Linux-magasine lehden. Sain Mandriva 2005 Limited editionin suhteellisen edullisesti mukaan. Sama on uusimmassa Linux Format lehdessä. On sekä DVD että Cd-jakeluja mahdollista saada noinkin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jpp kirjoitti:

Ostin linuxin kätevästi ja halvalla, ja suosittelen muillekin. Ei tarvitse takuilla lataamisten ja polttamisen kanssa.
http://halvalla.net

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu