Ensin Metropoli Kaluste, sitten Aada Sisustus

Anonyymi-ap

Mitäs kaikkia liikkeitä tässä on kuolemassa sukupuuttoon? Pianko ei pysty ostelemaan mistään muualta kuin Facebook-Kirppareilta ja Tori.fistä?

2

476

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mitä h mmettiä selität? Onhan edelleenkin olemassa kaiken maailman stemmat ja kodin ykköset ja vepsäläiset + jos ne perus jyskit askot ja sotkat.

      Kruunukalusteen lanterna-pisteellä on loppuunmyynti, mutta itse kruunukaluste-ketju on edelleen olemassa ja elinvoimaisena, löytyy edelleen montakin pistettä.

      Masku ja finnlandiakin voivat hyvin! (finnlandia siis on maskun tytär-yhtiö)

      Jos haluat bling-blingiä, niin indecoria löytyy sieltä kauppakeskus lanternasta, jonne muutti sen metropoli-kalusteen tilalle.

      Aito kaluste: myös edelleen olemassa! Toki tyyriimmästä päästä eli jos aiot selvitä "käsirahalla" ja maksaa loput jonkun ostoksen hinnassa rauhassa ilman osamaksuille tyypillistä kuumottelua, kannattaa sitten varata "käsirahaan" fyrkkaa vähintään jotain 400-500 egen luokkaa, riippuen mitä ajattelit ostaa. Valttina Aitokalusteella on parhaat henkilökohtaiset räätälöintimahikset kalusteilla ja niitä kannattaa käydä läpi, jos vain säästät riittävästi käsiraha-fyrkkaa.

      Jos haluat edullisemmasta päästä ja valmiiksi monipuolisemmilla valikoimilla, mutta kääntöpuolena nolla prosenttia mahdollisuuttaa henkilökohtaisen maun mukaan räätälöintiin, niin sitten Kodin Ykkönen!

      Mitä tulee henkilökohtaisen maun mukaan räätälöintiin, masku ja kruunukaluste näyttäisi olevan jatkumon keskitietymillä (tosin lähempänä aitokalusteen ääripäätä).

      • Anonyymi

        "Valttina Aitokalusteella on parhaat henkilökohtaiset räätälöintimahikset kalusteilla "

        Erinomaiset! Toinen erinomainen on FinSoffat. Yhtä monipuolisia mahiksia räätälöintiin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa

      (Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys
      Maailman menoa
      65
      2572
    2. Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.

      Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs
      Ikävä
      241
      1585
    3. Kaivattusi nimi vol.3

      Kaipaajankin nimi olisi kiva. 🥰
      Ikävä
      94
      1380
    4. 6 vkoa kulunut ilman sua

      …ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo
      Ikävä
      8
      901
    5. Viestisi kaipaamallesi ihmiselle

      Mitä ajattelet tilanteestanne tänään?
      Ikävä
      65
      882
    6. Jotenkin se harmittaa

      Etten voinut antaa itselleni mahdollisuutta tutustua. Tulit vain liian lähelle ja syvälle kemia oli alusta alkaen liian
      Ikävä
      46
      700
    7. Olen yrittänyt tavoittaa sinut kolmesti

      Elämän aikana. Kahdesti hakenut numeroa ja lähettänyt jollekkin nimisellesi viestin. Kerran aivan summassa keksimääni os
      Ikävä
      2
      652
    8. Haluan kysyä vain yhden asian

      Miksi et koskaan halunnut kohdata minua kasvotusten silloin, kun molemmilla oli tunteita? Kaiken muun olen jo hyväksymäs
      Ikävä
      39
      579
    9. Mies aion pilata elämäsi

      Ole hyvä vaan, olet ansainnut sen.
      Ikävä
      73
      562
    10. Kauneus on katsojan silmissä

      Mitä kaunista sun silmät näkevät?
      Ikävä
      22
      512
    Aihe