Vuokrasin lumilaudan josta irtosi side laudasta kesken laskun.
Löin pääni, haava kasvoihin, olkapää sijoiltaan ja murtui.
Rinne "pelastaja" vei alas ja putsasi haavan ja sanoi että kannattaa varmaan mennä lääkäriin.
Kysyin että mihin lääkäriin menen olettaen että rikkoutunut vuokra väline syynä heillä olisi tilannetta varten vakuutus ja yhteistyö lääkäri asema.
Vastaus oli että ei ole tietoa onko tällaisessa tapauksessa mitää vakuutuksia.
Hieman mykistyneenä lähdin omin neuvoin lähimpään terveyskeskukseen hakemaan hoitoa.
Terveysasemalla kuvattiin ja todettiin edellämainitut vammat.
Palasin vuokraamoon kyselemään että saanko edes vuokrattujen välineiden maksut (3pv) takaisin.
Taaskaan ei tiedetty ja pyydettiin että soittele huomenna jos olisi joku joka tietäisi miten menetellään.
Mökki reissu siis täysin pilalla eikä edes pahoittelua keneltäkään tapahtuneesta.
Jatkoin kyselyä ja sain vuokravälineiden maksut takaisin seuraavalla viikolla.
Seuraavalla viikolla sain myös yhteyden oton Himoksen toimitusjohtajalta ja sovittiin että he maksavat lääkäri maksut(3kunnallista käyntiä nyt yhteensä) vakuutus asia on edelleen kesken ja ilman että itse olisin itse ollut asiassa aktiivinen ei olisi tämänkään vertaa laitettu tikkua ristiin palvelun tarjoajan toimesta.
Toivon että muut eivät joudu kokemaan samanlaista välinpitämättömyyttä mitä itse tässä asiassa koin.
Himos välinevuokraus
Anonyymi-ap
1
1064
Vastaukset
- Anonyymi
Aikamoista välinpitämättömyyttä..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p254935Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1504740Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su2094711Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1184551Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil133640Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema192344Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32118- 661637
Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill241444- 1851191