israelille varoitus, iranilla on neljä ydinpommia

ennustuksen israel osittain tuhoutuu tässä sodassa. NYT ON TOIMITTAVA

23

434

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ne on pikku teheraneissa.

    • Olet tosi pelle, missä faktat?

      Maat- 23 jolla on ydinase ovat seuraavat; Yhdysvalloilla, Venäjällä, Britannialla, Ranskalla, Kiinalla, Intialla, Pakistanilla, Pohjois-Korealla ja Israelilla.

      Venäjällä ne osin ovat ruostuneet jopa siiloihinsa, jotka mahdollisesti laukeavat ammuttaessa.

      Nämä maat eivät laukaise ydinlautauksiaan Israeliin, joskin P- korea on epävarma, mutta myös epävarma Venäjä kohti.

      Arvioi itse, mitä maat noista ovat luvanneet ampua omia ohjuksiaan ampujan maihin, jos kohteena on Israel.

      Etkö tajua, että sinua pidetään jo pellenä.

      • Anonyymi

        mutta kun se on ruosteessa Venäjällä, niin toivotteko kohdallenne yhden pommin, missä ikinä elättekään, Espoossa, Inkoossa, Järvenpäässä tai Salossa


      • Anonyymi

        Kyllä tajuan, harhapastori on aina ollut pelle.


    • Anonyymi

      Iran on saanut ydinaseensa jo valmiiksi..

      • Anonyymi

        kuvien perusteella on haananissa luontoa ja puita ja vihreää


      • Ei saa. Vaatii aineita, joita se ei pysty ostamaan, ja tietotaito on paimentolaistasolla.


      • Anonyymi
        pinnasänky kirjoitti:

        Ei saa. Vaatii aineita, joita se ei pysty ostamaan, ja tietotaito on paimentolaistasolla.

        Sun tietotaitosi edustaa paimentolaisia


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sun tietotaitosi edustaa paimentolaisia

        Kenestä sinun taustasi tulee, tiedätkö edes sitä?


    • Anonyymi

      Islamistit kumartaa kivipaasia ja haluavat tuhota vääräuskoiset, siionistit luo helvettiä maan päälle, että ennustukset toteutuisivat ja Messias palaisi maan päälle.

      Miettikää tätä porukkaa. Euroopan moraalisesta selkärangasta revitään kaikki näiden hurvittelut.

      Mitä jos kaikki oltaisiin esimerkiksi niinkuin romanit, ryöstettäis mersuja ja varasteltaisiin kaupasta.

      Ei näillä ole järjen hiventäkään ja kuvittelevat vielä toimivansa pyhyyden puolesta.

      • Anonyymi

        Romanit ovat juutalaisia


    • Anonyymi

      Venäläisistä ydinaseista on varastettu kaikki myytävät osat ja niillä ostettu kiinteistöjä Euroopasta.

      Vaikka Putin nyt luo omaa venäläistä ideologiaa, joka eroaa lännen tavasta elää, niin rikas ylimystö haluaa elää länsimaisen rikkaasti, matkustella täällä, tuhlailla rahaa eikä niitä kiinnosta kuin se miten saa ryöstettyä Venäjän valtiolta lisää rikkauksia. Mikä tosin vaikeutunut sodan myötä kun sotiminen vie rahaa eikä enää kylvetä öljytuloissa.

      Eikä maailma lopu vielä yhteen yhdinpommiin. Japaniin niitä pudoteltiin- tosin pienemiä kuin nykyiset-, mutta tuskin jäljistä on enää muuta nähtävissä kuin joidenkin ihmisten perimässä ja nekin alkavat sukupolvien vaihtuessa hävitä.

      • Anonyymi

        suomalaisen ydinpommin laukaistaan israeliin


    • Anonyymi

      Ajatella miten vaikea ainakin aikoinaan tuollainen pommi oli tehdä, jossa vain uraanin atomin ydin räjähtää itsestään. Mikä on jo luomisessa saatu aikaan, koska kieltämättä jotain räjähtelyä maailmankaikkeudessa on täytynyt tapahtua sen syntyessä ja sellainen on koko ajan käynnissä auringossa. Saamme lämmön ja valon ydinräjäyksestä.

      Amerikkaan piti rakentaa kokonainen kaupunki parin pommin ympärille kun niitä rakennettiin. Se ei tosiaankaan onnistunut missään nyrkkipajassa.

      Jumala on kuitenkin luonut ydinräjäytyksen, koska ei maailmankaikkeutta olisi olemassa ilman sitä eikä varsinkaan elämää maapallolla. Auringon ydinräjäytys mahdollistaa sen että meillä on täällä suotavat olosuhteet.

      Kun tiedemiehet etsivät elämää jostain maailmankaikkeudesta, he etsivät vettä ja hiiltä ja ovat innoissaan, jos sitä hitunen löytyy. Ensin pitäisi kuitenkin löytyä aurinko ydinräjäytyksineen että olosuhteet olisivat ainakin tämänkaltaiselle elämälle mahdollista kuin mitä maassa.

    • Anonyymi

      Harvemmin kannattaa ottaa vakavasti sellaisten kirjoittajien kommentteja, jotka eivät osaa kirjoittaa erisnimiä isoilla alkukirjaimilla.

      • Anonyymi

        Entäs puhekieli miten erotat isot ja pienet ym puukstaavit.


    • Anonyymi

      Silti jännä ajatella että auringossa on käynnissä koko ajan ydinfuusio. Saamme lämmön ja valon siitä samasta energialähteestä kuin mitä Olkiluodosta lähtöä. Tekijä on vain eri ja aurinko toimii paljon luotettavammin kuin ydinvoimala.

      Se suunnittelija on suunnitellut auringon tosi hyvin. Kun sen massa on niin iso, ei räjähdykset leviä ja hajota koko systeemiä, vaan painovoima pitää sen kasassa ja pinnalla on vain joskus aurinkomyrskyjä.

      Siitä ei ole tarkkaa tietoa miten kauan suunnittelija on ajatellut auringon toimivan. Ei tietenkään ikuisesti, mutta tähän asti se on vielä toiminut luotettavasti ja ilman huollon tarvetta.

      • Anonyymi

        Aurinko on ei nyt silmin nähtävästi oo kaukana


    • Anonyymi

      Sara Sieppi ei ymmarra vielakaan edes puolia taikurin puheista.

      Hauska video julkkis BB'sta tuli mieleen.

    • Israel varoitus Iran
      Nyt Iran pelkää jos israeil puhu totta Iran on kaukana israeil kanssa 12 km
      Irani sotilas he ovat syyria Rajat

      • Anonyymi

        puhu suomea..


      • Anonyymi kirjoitti:

        puhu suomea..

        Se on vanha peli kieli ongelma keksi jotain uusia


      • Anonyymi
        brusli.bulls kirjoitti:

        Se on vanha peli kieli ongelma keksi jotain uusia

        ei ymmärrä..


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour

      (Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa
      Maailman menoa
      127
      5289
    2. Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu

      Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu
      Maailman menoa
      190
      4999
    3. "Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana

      Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste
      Maailman menoa
      85
      3480
    4. Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä

      Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa
      Maailman menoa
      109
      3008
    5. Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta

      Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan
      Maailman menoa
      26
      2360
    6. Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?

      Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua
      Maahanmuutto
      245
      1807
    7. Vanhat miehet eivät muista

      Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan
      Maailman menoa
      3
      1427
    8. Muistatko vielä minä vuonna tavattiin ekan kerran?

      Sun katse sulatti mut...
      Ikävä
      108
      1364
    9. Toivottavasti odotat minua

      Koitan järjestellä asiani niin, että voin olla kanssasi. On valtava ikävä sinua.
      Ikävä
      82
      1345
    10. Hurraa! Oon vihdoin vapaa J:stä

      Poistin numerosi, poistin chattimme. En halua sua enää enkä odota sulta mitään.
      Ikävä
      139
      1065
    Aihe