Milloin seeprapeipon poikasen voi vieroittaa?

Anonyymi-ap

Hei!meille on tuloss seeprapeippo mutta juuri ennen kun se tuli se sai poikasia me ei haluta niitä poikasia meille ,joten meidän täytyy odott että sen poikasen voidaan vieroittaa mutta me ei tiedetä kuinka kauan siinä menee Voiko joku kertoa?

2

273

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Onko sinulla lintuparvi ennestään? Seeprapeippo on seurallinen lintu eikä viihdy yksin. (Joskus koiraat nahistelevat keskenään joten pariskunta tai yksi uros ja useampi naaras hyvä ratkaisu jos tilaa on. Ja sen paremmin linnut voivat mitä enemmän tilaa on.)
      Linnun luovutusikä on n.2-3 kuukautta. Jos poikasten ensimmäinen sulkasato ehtii alkaa, on hyvä tehdä vierotus vasta sen jälkeen. Parempi vieroittaa hieman liian myöhään kuin liian aikaisin.

      • Anonyymi

        😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍

        🍒 ­­N­­y­­m­­­f­o­­m­­­a­a­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#180653238

        🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      Oikein häiritsee?
      Ikävä
      140
      1737
    2. Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa

      Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir
      Maailman menoa
      264
      847
    3. Minä tiedän sen

      Sinun ei tarvitse nainen sitä sanoa, minä tiedän jo sen.
      Ikävä
      34
      749
    4. Onko kaivattusi

      Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?
      Ikävä
      44
      641
    5. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      29
      631
    6. Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?

      https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta
      Maailman menoa
      4
      629
    7. Helppo selvittää onko oma täällä

      Laittaa yhden selvän kysymyksen ja jos kukaan ei osaa vastata, niin oikea ei ole täällä. Saa käyttää vapaasti hyödykse
      Ikävä
      48
      616
    8. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      60
      608
    9. Mun veikkaus

      On se, että jos/kun tavataan ja aletaan juttelemaan, tajutaan, että ollaan jotain muuta kuin kuviteltiin. Ja kupla puhke
      Ikävä
      53
      582
    10. Hitto että tekis

      Mieli saada sua
      Ikävä
      43
      580
    Aihe