Kyseltiin poutulle töihin

Anonyymi-ap

Rekryfirmasta soittivat ja kyselivät kiinnostaako lähtö Poutulle kunnossapitoasentajaksi. Totesin että jos päästään palkasta yhteisymmärrykseen kun tuota tuo matkaakin tullee aika reippaasti niin mikäpä jottei.
Sitten itse kysymykseen: Minkälainen paikka Pouttu on työpaikkana? Risuja ja ruusuja toivotaan.

11

1504

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Moni on Potin palkoilla talonsa maksanut ja pitkiä työsuhteita löytyy. Tekevä pärjää aina, joskus saattaa näkökulmat vaihdella esimiehen kanssa mutta sellaista se elämä on

    • Anonyymi

      On aikoihin eletty kun poutun kunnossapitoon rekryfirman kautta työntekijöitä kysellään. Ainakin siellä on mahdollisuus tehdä monipuolisesti kupi hommia.

    • Anonyymi

      Vaadi hyvä palkka, ei kannata kohtalaisella ottaa työtä.

      • Anonyymi

        Miksi ei, jos muuten kaikki kohdallaan?


    • Anonyymi

      Kyselyjä tulee työpaikoista jatkuvasti, tarviiko niitä tänne ilmoittaa.

    • Anonyymi

      Millaista palkkaa tarjoavat? Itsenäiseen työhön pystyvä ja vastuullinen asentaja saa teollisuudessa noin 17,50 - 21,00€ välillä palkkaa , + muut edut päälle. Välitysfirma ottaa varmaan oman siivun palkasta itselleen.
      Tuttavani on ammattikoulupohjalata vastuulisena asentajan ja osan työstä tekee urakkapalkalla, 20v työkokemuksella keskituntiansio on parhaimillaan 28€. Hesassa samasta hommasta palkka kohoaa jo yli 30€ / h roimasti.

    • Anonyymi

      Epäluotettava työpaikka, johtajat käskevät tehdä laittomia asennuksia koneisiin, työntekijöiden turvallisuudesta ei välitetä ja jos huomaa epäkohtia niistä ei välitetä.

      • Anonyymi

        En todellakaan usko tuota


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        En todellakaan usko tuota

        Tervetuloa itse katsomaan, mutta olet sitten omillasi kun tapaturma sattuu.


    • Anonyymi

      Pouttu työpaikkana aivan kamala, Huoltomiehet osaamattomia. Todella useita vakavia työtapaturmia sattunut viime vuosien aikana. Työntekijät vaihtuvat aivan jatkuvasti

    • Anonyymi

      Joo löysin onneksi töitä lähempää ja liukuvalla työajalla

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      92
      2147
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      42
      2105
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      50
      1845
    4. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      75
      1370
    5. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      86
      1261
    6. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1151
    7. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1080
    8. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      56
      1023
    9. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      67
      946
    10. Miksi eduskuntatalon portaille sytyttään tänään 8 645 kynttilää?

      Oikeus elämään ry järjestää lauantaina 21.3.2026 tapahtuman, jossa Eduskuntatalon portaille sytytetään 8 645 kynttilää.
      Luterilaisuus
      285
      910
    Aihe