Polttoaine pitää saada saada tankista eteenpäin ja riittävällä tuotolla ja paineella. Siellä on sähkömoottori ja pumppu.
Kun ostan auton jossa vikaa ja tiedän että pumppu ei enää jaksa pyöriä. Ihmetyttää että myyjällä ei ole tullut mieleen bensapumppua. Se on kulutusosa joka ei pysy kunnossa loputtomasti. Todennäköisesti suurin osa autoja huoltavista firmoista vaihtaa ensin muita osia koska eivät osaa todeta missä vika kun rytkymällä pyörii tai tai vaatii useita starttauksia. Lopulta auto starttaa mutta ei käynnisty koska ei tule polttoainetta, yleensä pumppu ei pidä mitään ääntäkään enää.
Itse pystyn testaamaan sen ottama virran ja tuoton sekä vertaamaan 25€ toimimaan pumppuun.
2 kpl huippukuntoisia vw golf 4 bensa autoja ostanut joissa alkuperäiselle pumpulle ne tunnin täyteen. Myöskään mitään "koodeja" tai valoja ei jää tälläisessä muistiin.
Toinen asia on pakokaasun kierrätys. Jos ei koskaan puhdista egr putkea, egr, kaasu läppää ja ajaa niin jossakin vaiheessa on vikavalo, nykiminen edessä. Sitten alkaa osien turha vaihto, ehjien osien.
Mutta jos puhdistaa vaikkapa 100 000km välein niin ei tule. Ja 400 000km voi ajella helposti alkuperäisillä osilla.
Jos ei käynnisty, sammuu
Anonyymi-ap
1
260
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Israel aloitti 3. maailmansodan
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.4022142Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek122009Nainen, meidän talossa on säännöt
1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E2501415Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?
En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.821069Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?
Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel57977Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden
"Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia402948Rakennetaanko yhdessä?
Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä39838- 56799
- 75770
Hyvää yötä mies
Nuku hyvin. Viikonloppuna on tulossa hellettä, se on mukavaa. Juhannuskin kohta. Mun tekis mieli huolehtia susta. Semmo70734