Jokunen vuosi sitten olin Ristijärven Salessa. Silloin oli suolakurkut tarjouksessa. Jäin tuumailemaan asiaa ja nyt tein päätöksen.
Tulen Pohjanmaalta heti hakemaan, mikäli ne ovat edelleen tarjouksessa.
Noh joo. Vakavasti ottaen pidän pienistä paikkakunnista. Olen eläkkeellä ja mikään muu ei minua estä muuttamasta kuin paikallinen väestö.
Miten on huolitteko rikostuomitun ja rangaistuksen jo sovittaneen pohjanmaan hullun keskuutenne?
>simiti<
Onnistuuko??
Anonyymi-ap
4
786
Vastaukset
- Anonyymi
Ilman muuta. Mutta jos olet ollut kunnan palveluksessa johtoportaassa, etkä kovin kyvykäs niissä hommissa, Kinnulan kuntaan toivotetaan kaikki sellaiset tervetulleeksi ja tarjotaan jopa kuntaan työpaikkaa.
- Anonyymi
🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒
🔞 Nymfomaani -> https://l24.im/ecC7ux#kissagirl21
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
- Anonyymi
Rikos on sovitettu ja ilmeisesti sen jälkeen kaidalla polulla pysytty, niin mikäs siinä. Tänne mahtuu kyllä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 162346
- 441261
Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!
Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa70897- 45821
Miten suomalaiset miehet
On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää134816- 59797
- 42766
Eräs läheinen sanoi
Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.44725Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä
– On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe161709Iloista ja aurinkoista pääsiäistä kaikki palstan kivat sinkut :)
Täällä on näköjään vähän huono meininki tarttunut kuin tuolta muualta mutta pidetään edelleen tämä puoli suht positiivis130673