Sveitsi on paska maa

Anonyymi-ap

Sveitsin puolustusvoimat uusii parhaillaan omaa ilmapuolustaan. Mutta sen sijaan että Sveitsi lahjoittaisi vanhan poistuvan Rapier ilmapuolustusjärjestelmänsä Ukrainalle niin että iskuja viljavarastoja tai sairaaloita vastaan voitaisiin yrittää torjua sveitsiläiset päättivätkin hävittää vanhat it-järjestelmänsä itse.

Toisin sanoen Sveitsin mielestä on täysin OK että venäjä pommittaa Ukrainan siviilikohteita, eikä halua auttaa ukrainalaisia siviilejä.

Toisen maailmansodan aikana Sveitsi auttoi natseja ja nyt sama Sveitsi salaisine pankkitileineen auttaa venäläisiä fasisteja.

Sveitsi on siis paska maa.

4

476

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      S-weitsissä joka 7 vastaantulija on miljonääri. Suomi on mini- Neuvostoliitto tappoverotuksineen. SDP- haisee.

      • Anonyymi

        Vai niin. Mutta Suomi sentään tukee Ukrainaa ja Eurooppaa sen taistelussa putlerin fasisteja vastaan, kun taas Sveitsin joka seitsemäs vastaantulija tukee Ukrainan kansanmurhaa.

        Että näistä vaihtoehdoista valitsen ilolla Suomen.


    • Anonyymi

      Rene Fasaleita koko porukka.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      245
      2811
    2. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      3
      1574
    3. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      101
      1164
    4. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      123
      1141
    5. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      58
      1015
    6. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      1012
    7. Mikä tekee sen

      Vetovoiman kaivatussasi?
      Ikävä
      64
      974
    8. Upotuskaste on raamatullisin kaste

      Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.
      Kaste
      717
      927
    9. Mitä toivoisit

      Välillämme vai toivoisitko mitään näiden vuosien jälkeen?
      Ikävä
      63
      861
    10. Harmittaako joku

      Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
      Ikävä
      132
      858
    Aihe