Sveitsi on paska maa

Anonyymi-ap

Sveitsin puolustusvoimat uusii parhaillaan omaa ilmapuolustaan. Mutta sen sijaan että Sveitsi lahjoittaisi vanhan poistuvan Rapier ilmapuolustusjärjestelmänsä Ukrainalle niin että iskuja viljavarastoja tai sairaaloita vastaan voitaisiin yrittää torjua sveitsiläiset päättivätkin hävittää vanhat it-järjestelmänsä itse.

Toisin sanoen Sveitsin mielestä on täysin OK että venäjä pommittaa Ukrainan siviilikohteita, eikä halua auttaa ukrainalaisia siviilejä.

Toisen maailmansodan aikana Sveitsi auttoi natseja ja nyt sama Sveitsi salaisine pankkitileineen auttaa venäläisiä fasisteja.

Sveitsi on siis paska maa.

4

490

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      S-weitsissä joka 7 vastaantulija on miljonääri. Suomi on mini- Neuvostoliitto tappoverotuksineen. SDP- haisee.

      • Anonyymi

        Vai niin. Mutta Suomi sentään tukee Ukrainaa ja Eurooppaa sen taistelussa putlerin fasisteja vastaan, kun taas Sveitsin joka seitsemäs vastaantulija tukee Ukrainan kansanmurhaa.

        Että näistä vaihtoehdoista valitsen ilolla Suomen.


    • Anonyymi

      Rene Fasaleita koko porukka.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL

      Martina on kasvattanut fiksun tyttären.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      373
      856
    2. Muuttaisitko kaivattusi luokse

      heti asumaan? 🛒
      Ikävä
      100
      842
    3. Mitä odotat kohtaamiselta?

      Niin, otsikossa kysymys.
      Ikävä
      76
      630
    4. Olet kuin minä

      Jännä huomata tämä kerta toisensa jälkeen eikö ❤️
      Ikävä
      50
      625
    5. Samassa kylässä asuu yks mies...

      Jota en voi sietää... yök!
      Ikävä
      65
      615
    6. Mä olen tosi

      Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui
      Ikävä
      38
      599
    7. Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta

      Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei
      Kansallinen Kokoomus
      149
      591
    8. Sanotaan se sitten tässä

      Rakastan sua mies varmaan.
      Ikävä
      30
      576
    9. Omituiset kuntayhtymän vieraat festareilla

      Mitähän Pekka Iivari teki kuntayhtymän vieraana festareilla? Harvemmin tällaiset tilaisuudet ovat ns. avec- tyyppisiä ei
      Kemijärvi
      48
      557
    10. Mitä kaivattusi

      pelkää? 👻
      Ikävä
      57
      556
    Aihe