Mitä näistä voisitte suositella viikon mittaiselle perhe lomalle, palvelut eivät varmaan ole Levi, Ruka tasoa mutta viihtyykö edes näissä viikkoa ja mikä näistä olisi paras valinta ?
Iso-syöte, Vuokatti vai Tahko
3
1898
Vastaukset
- Anonyymi
Riippuu varmaan siitä, mitä meinaatte sen viikon puuhata.
Jos pelkkää laskettelua, niin Syötteellä taitaa olla noista parhaat rinteet siihen hommaan. Lisäksi Pikku-Syöte vieressä pieneen vaihtelunhaluun.
Mutta jos haluaa harrastaa vähän kaikkea, niin Vuokatissa on ihan kaikkea mahdollista tekemistä. Uskoisin että se on paras paikka viikon perhelomaan tuosta kolmikosta.
Tahkoa en näkisi paikkana jossa saa viikon kulumaan aktiviteeteissa. - Anonyymi
Jos laskettelu tärkein aktiviteetti niin Tahko. Iso-Syötteellä vähemmän rinteitä eikä yhtään tuolihissiä. Vuokatin helppoja rinteitä ei viikkoa jaksa laskea. Kaikista on kokemusta; Vuokatissa tosin vain 3 päivää mikä on ihan riittävästi.
- Anonyymi
Kaikki käy. Kaikissa mainituissa keskuksissa voi laadukkaasti hiihtää ja lasketella. Vuokatin rinteet harrastelijalle ok. Ei niin hullua ruuhkaa hisseissä kuin Rukalla, Levillä ja joskus Saariselälläkin. Vuokatin laduilla riittää haasteitakin. Syötteen rinteitä ja latuja kehuttu, mutta palvelut hieman vaatimattomia. Rukan rinteet ok., mutta kaupat käytännössä kioski-hintaisia. Pari hiihtolenkkiä maisemiltaan mahtavia. Saariselän tunturimaisemat ovat hiihtäjien unelmia ja kyllä rinteilläkin vauhtiin pääsee. Matkaa vaan on etelästä paljon. Lentäen sinne mentävä. Ja se nostaa kustannuksia paljon.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Moikka rakas
Oon miettinyt meidän välistä yhteyttä viime aikoina. En ihan osaa pukea sanoiksi, mitä kaikkea tunnen, mutta halusin vaa6917577Mitä tapahtunut
Poliiseja monta autoa+panssariauto Porista kpäähän päin tänään klo n.20 kuka hurjistunut ?455378HS: Kuka vielä uskaltaa mennä sairaalan ensiapuun?
https://www.hs.fi/mielipide/art-2000011212025.html Tässä on hyvin ajankohtainen mielipidekirjoitus koskien Malmin sairaa3032916Lakea konkurssiin. Asukkaat menettävät asuntonsa
Kuntarahoitus on tänään jättänyt konkurssihakemuksen lakean kaikista kiinteistö osakeyhtiöistä. Kassa on tyhjä, kaikki422472- 1692378
- 241884
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t61802Ökyrikas Kurkilahti mussuttaa veroistaan
Pakeni aikoinaan veroja Portugaliin mutta joutui palaamaan takaisin kun Suomi teki verotussopimuksen Portugalin kanssa.1401718mahdollista, että olet ollut iltavuorossa
Ja kotiin päästyäsi tulit palstalle etsimään merkkiä minusta, jos kaipaat yhtään minua niin kuin minä sinua Ei mennyt k121712Yhdysvalloissa työllisyys paranee, Suomessa työttömyys kasvaa, missä vika?
Miten tämä on mahdollista että 177 000 uutta työllistä tuli USAssa yhdessä kuukaudessa, vaikka Trump on ruorissa? Orpon4111638