Marketta tykänny Waltsun jokaisesta päivityksestä ja kuvasta.Harvoja tykkäyksiä näkyy kaverilla olevan, herätätä epäilyksiä hänen sosiaalisen elämänsä taidoista ja some pisteistä.
Mahtaako miehellä olla millainen historia kun noin vähän tykkäyksiä.
Kyllä on pienet piirit.
20
1776
Vastaukset
- Anonyymi
Waltsu se on tykännyt rakentaa sovittelevia kommentteja ja toivonut avointa keskustelua. Silti tykkää kovasti noiden seriffien halventavista kommenteista. Että semmoinen sillan rakentaja.
- Anonyymi
Kai sitä saa kuitenkin oman kantansa asiassa esittää vaikka keskusteleekin rakentavasti. Ja kyllä noi sheriffit siellä ihan asiasta kirjoittaa. Sysmässä on aina ollu omat kuppikuntansa. Ja hyvähän se on et joku niitä tuo julki kun teidän porukka tykkää tästä salailusta.
- Anonyymi
Nyt siellä oikein vt siltapelle ,posket punaisena.ylihintainen silta rakenteilla Sysmän tyylillä.Lähilehdessä höpötti et nyt on edullista rakentaa.Nyt on,mut hinta ennen rakennuspuolen. .lamaa!?
.. - Anonyymi
Eikö uskallus riitä facebookissa sanoa asiasta.
- Anonyymi
Vai onko jotkut kenties niitä jotka vähitellen liukuvat julkisillapaikoilla suutaan soittamaan epäonnistuttuaan somenkautta runsassuuntaisilla bystanderoinneillaan ?. Sitten yhteiskunnan muka pitäsi jotain pikasiltaa rakentaa että ambulanssit pääsisivät sitäpitkin kuin kevätkiimassa rallaten rahtailemaan ennenaikaisesti henkisenväkivallan tuupertamia ihmisiä ennenaikaisiin saattohoitoihin. Kyllä se helppoa nähdä missä leimaamista on ja missä ei.
- Anonyymi
Löytyy tuttu nimi
https://www.kmvlehti.fi/uutiset/art-2000009468016.html - Anonyymi
Täällähän tässä keskustellaan.toiset hakenut kolmekertaa ja ei valituksi.nyt sääli vt.
- Anonyymi
Tarkkaa se sinäkin seuraat mitä facebookissa kirjoitetaan ja tykätään mut täällä sit anonyymina kommentoit. Montahan tykkäystä mahtaisi itselläsi siellä olla jos uskaltaisit sinne edes jotain kirjoittaa.
Psst. Ja tämän kirjoittaa kesäsysmäläinen ettei tarvi syytellä ketään teidän keitossa pyörivää vastapuolen poppoota. Näitä teidän kirjoituksia lukee myös mökkiläiset. Ja ei voi kun ihmetellä teidän ääliömäistä ja järjetöntä touhua. Taas tulee huomattua et Sysmässä on omat *lakinsa*- Anonyymi
Eipä nämä toispaikkakuntalaiset tiedä miten täällä asioita jaihmissuhteita hoidellaan. Sysmällä on erikseen siloitetut kesäkasvot, joiden perusteella jotkut tekevät päätelmiään. Tutustukaa somen sijaan vaikka kokousten pöytäkirjoihin ja striimattuihin valtuuston kokouksiin, ja vielä useammalta vuodelta. Eiköhän sieltä ala jotakin avautua.
- Anonyymi
Ainakin kokoomuksella on omat viidakon lait Sysmässä valitettavasti, joista pikku hiljaa päästään eroon.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eipä nämä toispaikkakuntalaiset tiedä miten täällä asioita jaihmissuhteita hoidellaan. Sysmällä on erikseen siloitetut kesäkasvot, joiden perusteella jotkut tekevät päätelmiään. Tutustukaa somen sijaan vaikka kokousten pöytäkirjoihin ja striimattuihin valtuuston kokouksiin, ja vielä useammalta vuodelta. Eiköhän sieltä ala jotakin avautua.
Myös entisiltä viranhaltijoilta saattaa saada arvokasta tietoa.
- Anonyymi
Täällä on oma laki ja säännöt.Siinä se kirjoittaja kuitenkin loistaa,olisit valinut eri moodin..
- Anonyymi
eipä niitä pöytäkirjoja tahdo näkyä
- Anonyymi
Ai jaaaaaaa
- Anonyymi
Siksi olisi hyvä olla kopio lähettäjillä
- Anonyymi
Idea: perustetaan oikeutta sysmän valtuustolle sivusto Facebookin! Tehdään se osittain englanniksi niin saadaan paljon seuraajia. Ylläpito tietty nimettömänä jottei puheenjohtajat puolisoineen paljastu! Sitten vaan avoimesti sinne mielipiteitä (oikeita) jakamaan! Kuka lähtee mukaan?
- Anonyymi
Mukana. Täytyy ensin käydä kysymässä Aksulta neuvoja ettei vain tule argumentaatiovirheitä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mukana. Täytyy ensin käydä kysymässä Aksulta neuvoja ettei vain tule argumentaatiovirheitä.
Älä sinäkään briljeeraa sekundäärisillä argumenteilla.
- Anonyymi
Aloistus vaikuttaa psykotroniselta suutarilta.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hei sinä nainen
Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa903326Kelan perkeleellinen käytäntö
Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei3342933Putin ei suostu tulitaukoon nyt kun Kurskin taistelut ovat kesken
ja venäjä on viimein päässyt niskan päälle, suuren ylivoiman turvin. Ukraina ilmeisesti suorittaakin taktista vetäytymi1911576Martinan firma haastettiin käräjille
Seiska: Martinan firma haastettiin käräjille, taustalla outo rahasotku.2421364Voi kulta rakas
Kyllä minäkin olen sinuun rakastunut. Oisit avautunut tunteistasi aiemmin niin ei tarvitsisi kiertoteitä kuulla tästä. �621292Miksi haluat satuttaa
Sillä tiedolla ettet välittäisi minusta vaikka se ei ole totta. Silti tiedän että rakastat minua edelleen. Niinkuin sano281051- 791017
- 741010
- 117980
- 72934