Olen 14v 168cm 60kg munani on levossa 5cm ja erektiossa 10cm. Välillä tulee harmaata mälliä ja välillä läpinäkyvää. Terksan takaa on lähtenyt vähän kiinnikkeitä. Viikset on vähän kasvanut. Karvoja munan ympärilla ja palleissa paljon. Kivekseni on 3.5cm. Milloin munani alkaa kasvamaan?
14v poika tarvii apua
Anonyymi-ap
1
467
Vastaukset
- Anonyymi
Kasvupyrähdys sulla on menossa. BMI sulla on 21,3 eli paino on oikein hyvä. Kikkelin, pallien ja karvojen kasvu ehkä vaiheessa 3/5. Kyllä se siitä kuule saa vielä senttejä lisää kun kaikki muut merkit on jo. Helposti voi viiskin senttiä tulla. Mittaa vaikka parin kuukauden välein. Löysänä pituudella ei oo väliä ja toi erektiopituus on ihan normnaali kasvavalle pojalle ja hyvä että on jo karvoja :) Kaikki muutkin jutut on hyvin.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 447656
Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/664083Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka583800Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu593664- 963496
- 553123
Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod482915Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint302524IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk2042061- 501630