koteloista

vaatiiko suljetussa kotelossa oleva subi enemmän tehoa vahvistimelta kuin refleksikotelossa oleva kun ääntä ei tunnu suljetuilla koteloilla lähtevän yhtä hyvin kuin refleksikoteloilla.
3364
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Eli suljetulla saa teoriassa noin 3dB vähemmän painetta kuin refleksillä,joten suljettu kotelo 2 kertaa teho=refleksin paine

Äänestä
  • Käyt isiltä pyytämässä rahaa ja ostat tykimmän vahvarin ja kuuntelet suljetussa poksissa jytää rokkia, sit laitat subin refleksi poksiin ja taas vaadit lissää tehoa

    Äänestä

  • Joops... kirjoitti:

    Käyt isiltä pyytämässä rahaa ja ostat tykimmän vahvarin ja kuuntelet suljetussa poksissa jytää rokkia, sit laitat subin refleksi poksiin ja taas vaadit lissää tehoa

    niin se menee

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


amis kirjoitti:

vaatiiko suljetussa kotelossa oleva subi enemmän tehoa vahvistimelta kuin refleksikotelossa oleva kun ääntä ei tunnu suljetuilla koteloilla lähtevän yhtä hyvin kuin refleksikoteloilla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu