Kuulovaurio pumpulipuikosta?

Anonyymi-ap

Menin sitten kaivelemaan korvaa pumpulipuikolla, vaikka ei saisi... Puikko osui tärykalvoon, mutta en tuntenut varsinaista kipua. Myöhemmin korvaan tuli paineen tunnetta ja kipua. Ajattelin, että korvassa olisi vaikkua, ja varasin ajan korvahuuhteluun. Korva on nyt huuhdeltu, eikä tärykalvo ollut mennyt puhki. Korvakäytävä on hieman tulehtunut, kehoitettiin laittamaan Otiborin-korvatippoja. Kuulo on vieläkin huono, ja tunne, että korva on lukossa/tukossa. Pelkään, että aiheutin itselleni kuulovaurion sillä pumpulipuikolla. Onko kenelläkään ollut tämän tyylistä vaivaa? Menikö ohi ajan myötä?

3

394

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      En usko, että siitä pumpulipuikosta olisi kuulovaurio tullut, jos ei ole tärykalvokaan puhjennut. Ehkä korvakäytävä vain ärsyyntyi, kun kaivelit sitä, jos et ole ennen kaivellut.

      • Anonyymi

        😍😋😍😋😍😋😍😋😍

        😍 ­­­N­­­y­­m­­f­­­o­m­­a­­­a­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#18071883P

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞


    • Anonyymi

      Ihan armollista ettei tuolla kuule puoliakaan ihmisten jorinoista.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jäätävä epävarmuus

      Mistä tää hirveä epävarmuus molemminpuolin johtuu? Pohjimmiltaan uskon, että molemmat tietää, että tunteita on. Vai onko
      Ikävä
      84
      1776
    2. Ainakin hän on elossa

      ehdin jo huolestua.
      Ikävä
      43
      1419
    3. En malta odottaa mies että tulet minuun

      Sykkivänä ja intohimon palossa ujutat hitaasti upean rakkauden miekkasi minuun, ja antaudutaan kiihkeään rakasteluun. Hu
      Ikävä
      119
      1220
    4. Vanhemmalle naiselle

      Ihastuin sinuun kauan sitten. Luonteeseen, ulkonäköön ja iloisuuteen. Olen haaveillut sinusta sen jälkeen monet kerrat.
      Ikävä
      87
      1162
    5. Siltojen varjoissa

      Siltojen varjoissa Yksinäinen susi kulkee, hiljaisuudessa sanoja punnitsee. Sydän auki, paljas liekki rinnassa, siltoja
      Ikävä
      291
      1151
    6. Mitä hellittelynimiä

      Sinulla on kaivatustasi?
      Ikävä
      64
      959
    7. Mitä meille oikein

      Tapahtuu vai tapahtuuko mitään?
      Ikävä
      56
      942
    8. Pitsaa selliiä

      Onko uudet pitsat hyviä, kannatteooko käyvä vai suosiollako pittää hilipasta sotkamoon
      Kuhmo
      20
      910
    9. Persut romahti Haapaveellä, kiitos Ilkka!

      Persut saivat historiallisen tappion haapaveellä! Kiitos Ilkka!
      Haapavesi
      40
      907
    10. Tiedätkö et olet

      Ärsyttävän hyvännäköinen.
      Ikävä
      34
      864
    Aihe