Firefox hidastui päivityksen jälkeen - mikä avuksi?

Anonyymi-ap

Piti päivittää Windows 10 uusimaan versioon (22H2), että pääsi käyttämään yhtä ohjelmaa. Valitettavasti vain Firefox ei tykännyt. Nyt menee tosi kauan yhdenkin sivun avautumisessa ja esimerkiksi google.com ei meinaa avautua millään. Mitähän tälle voisi tehdä? En tykkää Chromesta ankä Edgestä, ja Firefox olisi tuttu selain.

9

360

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Minun ei "pidä" päivittää Firefoxia, se tekee sen automaattisesti.

      • Anonyymi

        Minä päivitinkin Windowsia, kun se ei tehnyt sitä automaattisesti. Firefoxin versio pysyi samana. ap


    • Anonyymi

      Siellä on joku bugi joka toivottavasti pian korjataan
      Mozilla: "After the recent Windows update 22H2, Firefox started randomly freezing for 30-60 seconds"

    • Anonyymi

      Päivitä Firefoxkin.

    • Anonyymi

      Minulla Opera joka toimii hyvin.

    • Anonyymi

      Nyt loppui firefoxin käytöt.Poistin koneesta kokonaan ja poistelen toisistakin .Outoa porukkaa kun jostain selaimesta pitää tehdä hevosen kokoinen.

      • Anonyymi

        Käytä kuukkelin chromea, siinä on miljoonan elfantin kokoinen vakoilu.

        "Google will make changes to its dominating Chrome web browser that may affect part of the browser's userbase negatively.

        There is the move to Manifest V3 for extensions, which may impact content blockers, privacy extensions and some other extensions negatively. There is also Privacy Sandbox and the end of third-party cookie tracking, which bakes tracking into the browser directly to give Google even more control over user data while making it more difficult for others to keep up."
        https://www.ghacks.net/2024/01/07/will-firefox-rise-like-phoenix-from-the-ashes-in-2024/

        Onneksi seiskassa pelaa kaikki, eikä päivitykset hidasta.


    • Anonyymi

      ÄLÄ PASKAA PUHU!

    • Anonyymi

      W10 päivitys hidastaa koko koneen!

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. MIksi suurin osa persuista on alkoholisteja?

      Tätä jäin pohdiskelemaan....
      Maailman menoa
      92
      4005
    2. 56
      3311
    3. Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia

      Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on
      Maailman menoa
      160
      3022
    4. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      65
      2973
    5. SDP ylivoimainen ykkönen

      En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
      Maailman menoa
      77
      2474
    6. Suomalainen lähti ilman takkia sotaan

      Malli oli "kajander", johon kuului pelkästään kokardi, ja sotilaan itse metsästä katkoma puukeppi ryssien huitomiseen.
      Maailman menoa
      5
      2296
    7. Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!

      ”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a
      Maailman menoa
      25
      1984
    8. Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään

      "Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s
      Yleistä autoilusta
      62
      1961
    9. Polttomoottoriauto on köyhän merkki

      Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.
      Maailman menoa
      170
      1952
    10. Kaivattusi ominaistuoksu?

      Itse vastaan juustonaksu 😅
      Ikävä
      93
      1348
    Aihe