Toyota on aina luotettava.

Isoisäni vaihtoi pappatunturin Corollaan ja oli tyytyväinen, hänellä oli 10 Corollaa ennen kuin kortti otettiin pois. Isälläni on ollut 20 Corollaa eikä mitään vikaa yhdessäkään. Minulla on ollut jo 15 Corollaa ja pelkään kaksi ajovalopolttimoa on pitänyt vaihtaa, aina on Corolla ollut katsastusvarma. Jos lasketaan mukaan isosedät, sedät, enot, tädit ja kummit niin siinä on varmaan 150-200 Corollaa joissa ei ole koskaan ollut mitään vikaa niin alkaa luotettavuus ja katsastusvarmuus olla huipussaan.
13309
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Sinulta unohtui se viimeinen silaus tästä helluntalisesta paatoksesta.

"Noin 60-vuotias mies lähti koeajoreissulle Jyväskylästä uudenkarhealla japanilaisella. Matkan määränpäänä oli Helsinki.

Lahteen tultaessa mies uskoi olevansa jo Helsingissä. Matka jatkui Lahdesta edelleen syrjäiselle maatilalle Asikkalaan, eikä mies tiennyt miksi hän sinne ajoi.

Maatilan pihapiirissä on vanha navetta. Kuski huristeli navetan parvelle johtavaa siltaa pitkin suoraan pariovien lävitse. Lähes 200 kilometrin koeajoreissu päättyi parvella olevan rehusiilon seinään.

Tilan väki heräsi aamulla neljän aikaan kovaan rysäykseen ja löysi parvelta ruttuun ajetun Auriksen. Autossa istui alaston mies sekavassa tilassa ja rukoili Jumalaa.

Paikalle hälytetty poliisipartio kaivoi etälamauttimen ja käytti sitä kuskiin. Mies oli edelleen sekavassa tilassa.

Päijät-Hämeen käräjäoikeudessa syyttäjä vaati miehelle rangaistusta törkeästä vahingonteosta.

Käräjäoikeus jätti miehen syyntakeettomana tuomitsematta. Ratkaisu perustui useisiin lääkärinlausuntoihin.

Taustalla olivat miehen mielenterveysongelmat. Hän oli jättänyt lääkkeensä syömättä."

Muistakaa Tojokuskit että lääkkeet pitää ottaa.

https://www.is.fi/autot/art-2000005913846.html

Äänestä

Ja muistakaa toyotistit että se teidän lääkkeenne myyntinimi on syanidi.

Äänestä
  • Skoda-tyypin viha on näköjään hirveä.

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Skoda-tyypin viha on näköjään hirveä.

    Pentillä on taas se aika kuusta ja paha olla kun autojen myyntiluvut kohta ilmoitetaan.

    Äänestä

Toyota on aina se paras.

Äänestä
  • Toyota löytää aina rehusiilon.

    Äänestä

Minun papallani oli vain yksi VW kupla 20 vuotta 1960 luvun alusta -70 luvun loppuun. Ei tarvinu luottopeliä vaihtaa ikinä.

Naapurin pappa osti tojotan eli ns. riisipuikon -70 luvun alussa ja joutui vaihtamaan sen jo 5 vuoden päästä kun se lahosi latoon.

Äänestä
  • Höpö,höpö

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Höpö,höpö

    VW kupla oli hyvä auto ja Toyota ruosteinen rupale.

    Äänestä

  • Toyota on lähes ikuinen auto. Se on kestävä, siinä ei koskaan ole vikoja ja se ei ruostu lainkaan. Ne on vielä yli 30v vanhoina liikenteessä. Viisaat Suomalaiset trietää, että Toyota on paras auto.

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Toyota on lähes ikuinen auto. Se on kestävä, siinä ei koskaan ole vikoja ja se ei ruostu lainkaan. Ne on vielä yli 30v vanhoina liikenteessä. Viisaat Suomalaiset trietää, että Toyota on paras auto.

    Miksi niitä Toijjotia sitten pitää vaihtaa parin vuoden välein jos ne kerran ovat ikuisia.? Aloittajan isälläkin on ollut 20 corollaa. Jos se on pitänyt yhtä corollaa esim. 10 vuotta on niin hänen täytyy olla yli 200 vuotias.??

    Äänestä

Juuri näin

Äänestä

Kakkoselta tulee juuri ohjelma jossa sanottiin että ihminen haluaa aina uskoa johonkin. Joillekin se uskonto on Toyota.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Isoisäni vaihtoi pappatunturin Corollaan ja oli tyytyväinen, hänellä oli 10 Corollaa ennen kuin kortti otettiin pois. Isälläni on ollut 20 Corollaa eikä mitään vikaa yhdessäkään. Minulla on ollut jo 15 Corollaa ja pelkään kaksi ajovalopolttimoa on pitänyt vaihtaa, aina on Corolla ollut katsastusvarma. Jos lasketaan mukaan isosedät, sedät, enot, tädit ja kummit niin siinä on varmaan 150-200 Corollaa joissa ei ole koskaan ollut mitään vikaa niin alkaa luotettavuus ja katsastusvarmuus olla huipussaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu