Voi meitä pyhiä suomalaisia.
Kurkatkaa naapurinne kaappiin ja omaannekin niin saatatte yllättyä.
Arvostakaa nyt hyvät ihmiset mahtavaa taiteilijaa. Kuka ne joululaulut sitten laulaa kun taiteilijat ei enää jaksa suomalaisia pyöveleitä?
Voin kertoa että kellään, eikä missään ole enkelin siipiä selässään...
Antakaa Jari Sillanpään olla
4
800
Vastaukset
Jos Jarin syytökset lasten hyväksikäyttämisestä pitävät paikkansa, niin eihän sellaista saisi tehdä. Huumeiden käytön voin vielä antaa mennä, sellaista kun on ollut monilla musiikkialan ihmisillä vuosikymmenien varrella ja varsinkin rockpiireissä ja nykyään rapin keskuudessa.
Kuitenkin Jari Sillanpää on kaikesta huolimatta tulkinnut hyvää musiikkia.
Kukaan ei ole täysin viaton tai ainakin harva on. Se heittäköön ensimmäisen kiven, joka niin voi sanoa.- Anonyymi
Ihan vaan yleisellä tasolla kirjoitan, että tietääkseni naapurini ei ole kovia aineita käyttävä narkomaani, valehtelija ja hänellä ei ole kiinnostusta alaikäisiä pikkupoikia kohtaan? ..jos ymmärsit pointin?
- Anonyymi
Kaiken pahan alku ja juuri, rahat myös hävittänyt tää virolainen loinen. Häädä se.
- Anonyymi
No ei siellä tällaisia rikoksia ole.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I1273169Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk612815Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro352202Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä1032118Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.1301988Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva441961Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.101212Kristinoppi ja vähäkatekismus:
Luther Lapsikasteesta: "Mitä kaste antaa eli hyödyttää? Kaste vaikuttaa syntien anteeksiantamuksen, vapauttaa kuolemas67984Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville12975Valtuuston puheenjohtaja ei hallitse kokousta
Kemijärven kaupunginvaltuuston puheenjohtaja antoi teatterin pyöriä valtuustossa. Sosialidemokraattien Risto Korkalon pu77900