Voi meitä pyhiä suomalaisia.
Kurkatkaa naapurinne kaappiin ja omaannekin niin saatatte yllättyä.
Arvostakaa nyt hyvät ihmiset mahtavaa taiteilijaa. Kuka ne joululaulut sitten laulaa kun taiteilijat ei enää jaksa suomalaisia pyöveleitä?
Voin kertoa että kellään, eikä missään ole enkelin siipiä selässään...
Antakaa Jari Sillanpään olla
4
674
Vastaukset
Jos Jarin syytökset lasten hyväksikäyttämisestä pitävät paikkansa, niin eihän sellaista saisi tehdä. Huumeiden käytön voin vielä antaa mennä, sellaista kun on ollut monilla musiikkialan ihmisillä vuosikymmenien varrella ja varsinkin rockpiireissä ja nykyään rapin keskuudessa.
Kuitenkin Jari Sillanpää on kaikesta huolimatta tulkinnut hyvää musiikkia.
Kukaan ei ole täysin viaton tai ainakin harva on. Se heittäköön ensimmäisen kiven, joka niin voi sanoa.- Anonyymi
Ihan vaan yleisellä tasolla kirjoitan, että tietääkseni naapurini ei ole kovia aineita käyttävä narkomaani, valehtelija ja hänellä ei ole kiinnostusta alaikäisiä pikkupoikia kohtaan? ..jos ymmärsit pointin?
- Anonyymi
Kaiken pahan alku ja juuri, rahat myös hävittänyt tää virolainen loinen. Häädä se.
- Anonyymi
No ei siellä tällaisia rikoksia ole.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävä sua j-mies!
Enkä oikeesti ymmärrä miksi. Eihän me tunneta ees kovin hyvin. Mut haluaisin sun kanssa jotain säätöä sit kai vaan 🫦585505Voi itku! Sanna Marinilla EI OLLUT mitään tekemistä jäänmurtajakauppojen kanssa
Miten tässä näin kävi? Sanna-kultti paniikissa.1744460En välttämättä koskaan aikaisemmin tosissani uskonut mihinkään sielunkumppanuuteen ym
Ennen kuin tapasin sinut. Oudointahan tässä on että ollaan tiedetty toisemme kuitenkin vuosia ja enemmän vuosia, mutta v163912Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?
Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k383476- 513451
- 583228
- 103030
- 262633
- 462287
- 392246