Hei!
Minulla todettiin iso palleatyrä pari vuotta sitten. Olen syönyt Esomeprazolia aamuisin. Nyt on pari kuukautta ollut kohtauksia tiheämmin.
Olen menossa lääkäriin uudelleen nyt asian kanssa. Millaisia oireita (miten pahoja?) on ollut leikatuilla ennen leikkausta? Itsellä on nyt aika pahat oireet.
Noin 5 kg tuli kesällä painoa lisää. Liekö aiheutti sitten nämä vaivat?
Syönnin jälkeen tulee ja kohtaus saattaa kestä monta tuntia. Vatsa kramppaa ja ei mene mitään alas. Eikä tule myöskään ylös. Jotain pientä limaa saattaa tulla.
Sitten yks kaks aikansa röyhtäilyä ja liikuttua helpottaa. Ensin kramppi loppuu ja sen jälkeen tulee iso röyhtäys ja sitten on, kuin ei mitään kipuja olisi ollutkaan.
Kaikki kiristävät vaatteet esim. pitää ottaa pois kohtauksen aikana.
Jos on jossain "ihmisten ilmoilla", niin on ikävää, kun ei voi esim. istua.
Pakko olla pystyasennossa ja röyhtäillä kun porsas, että jotenkin helpottaa.
Palleatyräleikkaus - Mitä oireita ollut leikatuilla ja mitä leikkauksen jälkeen?
Anonyymi-ap
1
247
Vastaukset
- Anonyymi
😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋
😋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18078187N
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k542409Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖281759Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt701434Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me2381320- 1191154
Yritin saada
Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.13990Kronikat..
Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu11963vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos23948- 68933
- 59856