Tämä teksti tulee tulee eteen "Google huolehtii yksityisyydestäsi ja tietosuojastasi"
Joka ei pidä paikkaansa, google kerää ja rakentaa käyttäjästä kuvaa jos et muuta asetuksia joita on kymmeniä.
En koskaan ole levittänyt tietoja ja kuvaakaan mihinkään. Ollut kaikki toiminnot pois päältä, esimerkiksi ei ole koskaan käyttänyt oikeaa nimeä missään "google tilin / sähköpostien takana" youtubessa on ollut aina katseluhistoria pois päältä = google ei voi ihmisestä tietoa millainen on, tai mitä mainoksia käyttää.
Olen tietoisesti muuttanut ikääni pari kertaa ja se ei ole oikein, googlen järjestelmät ei onneksi tiedä oikeaa ikääni! Se näkyy sekalaisissa videoissa joita voi ehdottaa kun joskus harvoin menen youtubeen yhden henkilön videota työstä katsomaan. En ole käyttänyt oikeaa nimeen ja osoitteeseen sidoksissa olevaa puhelinnumeroa koskaan palveluissa vaan ennalta maksetun.
Suosittelen muillekin.
"Google huolehtii yksityisyydestäsi ja tietosuojastasi"
4
166
Vastaukset
- Anonyymi
Tämä tapa jolla toimin pitää minulla vapauden ja yksityisyyden.
- Anonyymi
Ja ollut useita tileja googlelle viimeisin 1 vuoden vanha. Aluksi kaikki asetukset läpi ja pois päältä. Poistin vanhemman tilin ja tein uuden.
" Sinulla ei ole poistettavaa toimintaa. Laita Verkko- ja sovellustoiminta päälle, niin voit valita automaattisen poiston vaihtoehdon. "
Jos haluatte yksityisyyden takaisin niin vanha tili pitii lopettaa ja tehdä uusi. Toimia että yksityisyys ei katoa. - Anonyymi
Kyllä google pitää kilpailijoiltaan kaikki tietosi salassa. Muistelisin, että ainakin ameriikan puolella olisi sallittua käydä meilin sisältö läpi ohjelmallisesti ja etsiä mainostamista varten avainsanoja. Eu:n puolella en osaa varmaksi sanoa. Joku on myöskin arvaillut, että meilit käytäisiin läpi jollakin automaatiolla vastaanoton/lähetyksen yhteydessä ja esim. sähköpostissa lojuvat postit saisivat olla sinänsä rauhassa.
Salausavaimia em. firma kuitenkin vaihtelee alvariinsa ja jos on käytössä jokin muu kuin web-käyttöliittymä tai ohjelma joka osaa niitä automaattisesti päivittää tämän kyllä huomaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 13310569
- 525080
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html432281Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1052088- 281986
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131631Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,411452Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta291124Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v331071Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk54997