Telia prepaid sammuu ensi vuonna, pitää vaihtaa Sim

Anonyymi-ap

Telia prepaid sammuu ensi vuonna, pitää vaihtaa. Sim-kortti toiminut hyvin 15 vuotta
Nokia 1600-puhelimessa. Miksi pitää vaihtaa? Tosin saan pitää saman numeron, mutta siirtyykö jäljellä oleva maksettu soittoaika? Uusi Sim-kortti tiskin sopii tuohon nykyiseen puhelimeen, täytyy ostaa uusi puhelinkin?

14

1261

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Miten niin sammuu? En minä ole mitään kuullut, että Telian prepaid lakkaisi olemasta.

    • Anonyymi

      Uudet Sim-kortit sopivat kyllä kaikkiin puhelimiin.

    • Anonyymi

      3G lakkaa toimimasta 2023 ja osa vanhoista simmeistä on 3G verkosssa

    • Anonyymi

      Teliasta sanottiin, että ei toimi 2024, miksi ylempänä mainittu 2023?

    • Anonyymi

      Pitäisi myöskin saldon siirtyä?

    • Anonyymi

      Haloo Telia, siirtyykö myös prepaidin saldo uuteen SIM-korttiin? Siis etukäteen maksettu soittoaika.

    • Anonyymi

      Voit vaihtaa liittymäsi SIM-kortin uuteen, jos nykyinen SIM-korttisi rikkoutuu, lakkaa toimimasta, katoaa tai jos puhelimesi ei tue vanhaa SIM-korttia. Ottaessasi uuden SIM-kortin käyttöön, vanha kortti lakkaa toimimasta. Kortinvaihdosta huolimatta puhelinnumerosi säilyy samana. Samoin liittymällä olevat palvelut (esim. puhe- ja tekstiviestipaketit) säilyvät ennallaan.

      Toimittamamme SIM-kortit ovat trio-SIM-kortteja, jotka sisältävät kaikki kolme SIM-korttikokoa (normaali eli mini, mikro ja nano). Ne sopivat kaikkiin SIM-korttipaikan sisältäviin laitteisiin.

      Huom! Tavallisen SIM-kortin leikkaaminen pienemmäksi saattaa vahingoittaa korttia. Siksi on tärkeää tilata uusi kortti, jos laitteen korttipaikka on pienempi.

    • Anonyymi

      Voit tilata uuden SIM-kortin Minun Teliasta tai asiakaspalvelusta tai hakea sen Telia Kaupasta. Huomioithan, että SIM-kortin vaihto uuteen on maksullista.

      • Anonyymi

        Paljon on maksu Telialla? Entä muilla? Onneksi vielä niin uusi prepaid SIM ettei vielä tarvitse vaihtaa:)


    • Anonyymi

      Kun 3G lakkaa, niin eikö puhelin tipu silloin 2G-verkkoon?

      • Anonyymi

        Kyllä:)


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kyllä:)

        Paitsi jos on 4G puhelin ja puhelut onnistuu 4G verkossa jos on VoLTE.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Paitsi jos on 4G puhelin ja puhelut onnistuu 4G verkossa jos on VoLTE.

        Niin, mutta tämä ketju käsittelee nimenomaan aloittajan Nokia 1600-puhelinta joka ei kaiketi toimi 4G-verkossa.


    • Anonyymi

      Saunalahti prepaid 2G kortti joita ollut itsellä 1112 nokialaisessa varmaan 15v käytössä. Hyvä liittymä 12 kk voimassa latauksesta, 10e lataus riittää vuodeksi.

      Suljen 90 luvulta olleen 040 numeron kuukauden sisällä joka on älypuhelimessa kun en viitsi maksaa n 20eur joka kuukausi elisalle.

      Suomessa kartelli liittymissä eli samat hinnat operaattoreilla

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka pistetty kylmäksi

      Ketähän joutunu puukkohipan uhriksi? Tietääkö kukkaan?
      Kajaani
      40
      3834
    2. Mietin että

      Onko tarinallamme vielä luvussa tilaa kohtaamiselle vai jääkö se tähän.
      Ikävä
      100
      1809
    3. Mira Luoti ja Julkkisselviytyjät 2017 - Ketä kuumottaa juuri nyt?

      HS: Tässä ohjelmassa Mira Luoti kertoi kokeneensa seksuaalista väkivaltaa "PMMP-yhtyeen Mira Luoti kertoo Ylen uudessa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      64
      1716
    4. Kaipaatko sinä

      Yhtään meidän katseita
      Ikävä
      136
      1645
    5. Oletko samaa mieltä

      Että on parempi olla erillään?
      Ikävä
      97
      1391
    6. Törkeä eläinsuojelurikos Sonkajärvellä

      Pohjois-Savossa Sonkajärvellä noin 40 kissaa ja reilut 10 koiraa on jouduttu lopettamaan kaltoinkohtelun vuoksi, kertoo
      Sonkajärvi
      32
      1308
    7. MESTARI SIVALTAA JÄLLEEN

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011436243.html Suomen ainoa Mestari lausuu tosiasiat Sannasta , Tuomiojasta ja hil
      Kajaani
      304
      1194
    8. Kirjallinen varoitus

      On annettu eräälle henkilölle. hyssytellään kuitenkin asiasta
      Äänekoski
      57
      1155
    9. Jotkut ihmiset pelkäävät syöpää sairastavaa

      On hauskaa, kun kertoo jollekin, että "minulla on syöpä". Jotkut käyttäytyvät kuin se olisi tarttuva tauti. Eivät uskall
      Sinkut
      130
      1072
    10. Julkisuuden henkilön päiväin päätös

      Sitä vaan, että kyllä nyt kaikki tietävät kuka oli Eemeli Peltola (kansanedustaja, joka päätti päivänsä eduskuntatalossa
      Sinkut
      271
      1021
    Aihe