Karu, mutta lukemisen arvoinen artikkeli nyky venäjän syrjäseuduista ja niiden henkisestä tilasta.
https://www.verkkouutiset.fi/a/miljoonia-ruplia-juhlimiseen-syrjaseutu-hyotyy-venajan-sodasta/#126e5b10
Syrjäseudut hyötyvät Venäjän sodasta
5
299
Vastaukset
- Anonyymi
Yksi pieni varjopuoli on, sotilaat otetaan enimmäkseen syrjäseuduilta ja ehkä 200 000 on päässyt hengestään.
- Anonyymi
Ja Zaharova on naurettava pelle, vastenmielinen porsas. Vain venäläinen voi olla noin tyhmä - uskomattomia juttuja ja valheita päästää suustaan.
- Anonyymi
Sodan kannatus tulee nimenomaan Venäjän "kepulandiasta"
- Anonyymi
Olisikin noin, mutta ei ole. Kyllä kannatus on aivan yhtä suurta naapurissamme Pietarissa tai Moskovassa. Varsinkin kun sota ei edes varsinaisesti koske heitä. Länsimaisia tuotteita ja elintasoa kaupungeissa vielä riittää eikä liikekannallepano koske etnisiä isoissa kaupungeissa asuvia venäläisiä.
- Anonyymi
Tähän liittyen youtubessa on tuore dokumentti nimeltään "Inside Rural Russia: When Military and Patriotism Are Your Life" jossa kuvausryhmä on seurannut 3 vuoden ajan pienen venäläisen provinssikaupungin elämää. Karua on.
https://www.youtube.com/watch?v=AyOAb7wxl3c
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku665485Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."
No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti892789- 2742561
Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt362419Korjaa toki jos...
Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä191964Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"
Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm2371626Taas joku junan alle
Piltolan tasoristeyksessä: https://www.tilannehuone.fi/ Uutinen Iltalehdessä, Iltasanomissa, MTV:llä, Ylellä jne. Jossai571263Harmittaa...Lampsiinjoen sillat
Tulva vei toisen ja toinenkin hajosi. Mielellään korjaisin molemmat, mutta ei ole resursseja siihen hommaan. Ikää jo 72v131153- 881125
- 901116