Nyt kun säästää pitää jokaisen kuntalaisen. tuli mieleeni , Vanha lastenkoti hiidenmäessä. Mitä siellä touhutaan, muuta kuin saunotaan..
Eikö se ole kaupungin omistuksessa ja sen kuluissa?
Myyntii ja kiireesti.
Eikö se ole kaupungin omistuksessa ja sen kuluissa?
Myyntii ja kiireesti.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Mitäs se sulle kuuluu hanki elämä tai kuole kyyläri
Muutaman ihmisen takia pidetään kyseistä tilaa lämpimänä ja saunaa lämmitellään.
Öljylämmitys ja sähkösauna.
Eikö halvenpaa kokoontumispaikkaa ole näille kuntoitujille.
En ole koskaan ymmärtänyt näiden päihdeongelmaisten hyyssäämistä. Talo kylmäksi ilman muuta ja noille pitäis antaa kunnon raipparangaistus. Elämäntapa elätit ovat aina päässeet liian helpolla.
Enkä minä ymmärrä tollasen kaappijuopon kitinöitä
Ennen siellä harrastettiin ja tehtiin mm myyjäisiin vaikka mitä.. Puu veitsestä kataja- arkkuun..
Nyt vaan saunotaan..
Kääkö katteeks toisilla on sulla ei
Kannattaako tollaista toimintaa edes ylläpitää? Nuori sekakäyttäjä potkaisee tyhjää viimeistään kolme kymppisenä, vaikka niitä kuinka silittelis. Eikä noita menneen ajan pultsareita ole enää elossa kuin kourallinen. Nekin taitaa olla jo laitoshoidossa.
Täysin järjetöntä pitää paikkaa lämpimänä muutamalle saunojalle. Ja lumet aurataan ja talon sähkölaskutkin maksetaan. Ne ei osaa käyttäytyä ja siksi erotettiin valtakunnallisesta päihdetoipujajärjestöstäkin ja kaupunki vain syytää vähiä rahojaan sinne.
Ei sinunkaan rahoilla yhteiskuntaa pidetä tai pidetty pystyssä tuli oletettua parempaa porukkaa joka söi suomen velkaiseksi 😜
Sossu pummi kilahti
Pidetään hän tuota ruuanjakopistettäkin pystyssä yhteiskunnan rahoilla.ne saa kaupasta ilmaiseksi ruokaa ja se jaettava kassi maksaa.ei ne itse maksa esim,vuokraa,sähköä.varmaan 30 ihmistä n.s töissä 9e/päivä.on kirpputoria,ihmiset lahjoittaa tavarat sinne,ne myydään.mihinkähän ne rahat menee?tämäkin on suuri kusetus uskon varjolla.että kusettaa ne muutkin kuin Jehovat.kun niitä täälläkin haukutaan.
Jämsä....kierrä se kaukaa
tule vain rohkeasti, himoinesi elämäsi tarinaan.
Epäterveellinen paikka saunoa. Sain hirveen kutinan persuuksiin.
ei se mitään, jatkat vaan harjotuksia.
Minua häiritsee tämmöinen vapaaehtoistyön mollaus. Olisi kyllä hyvä, että Jämsän Seutu tekisi paikasta artikkelin, joka avaisi toimintaa ja oikoisi väärinkäsityksiä.
Nimen omaan. Toimittaja syömään 5e ruoka ja pelaamaan pallopelejä. Ja ilman muuta myös saunaan kanssa..
Sitten voisi kertoa kenen kiinteistö on ja sen historiaa.
Avata kuluja: paljonko menee lämmitysöljyä, vettä, paljonko on sähkölasku. yms.
Kuinka monta henkilöä on mukana?
Mistä johtuu ,että erotettiin valtakunnallisesta liitosta?
Kyllä tulis iso juttu tai pitäisikö tehdä kirja?
Eiköhän ne isommat säästöt synny ihan muualta ottamaööa kuin jostakin avuttomilta riistäen. jokainen pystyy tämän itsekin todentaan, mutta niinhän se on että avutomilta on hyvä riistää. kun ei muutakaan uskalleta...
Ne "väärinkäsitykset" ei lehtijuttuun mahtuisi.
Niin paljon siellä on nimittäin vuosien varrella sattunut ja tapahtunut.
On näköjään tännekin kirjoitettu pitkä ketju, tosin vanhempi.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17568687/a-killan--touhu-ja-sotkut-
Tuolta: no tuo ei ole ihme, kun siellä kukaan ei ole yhdistyksen puolella , kaikki energia menee toisten syyttelyyn. Tuohon se johtaa , joku otti rahat ja lähti.
Huh mitä yhdistystouhua.
Juo itse viikkotolkulla turbohiiva kiljua niin ei sunkaan sauna puhtaana pysy. Kuumuudessa saattaa välillä tulla pidätys vaikeuksia.