Vika autossa Peugeot 407 farmari oli, että takaluukku ei aukea kuin hätäavaus kolosta takaluukun lukosta ruuvimeisselillä. Koekäytössä ilmeni, että takaluukun lasi aukeaa kun yrittää avata takaluukkua mutta luukku ei sitten millään. Delphillä (DS150) koekäytetty molemmat lukot erikseen ja ne toimivat kuten pitää. Ilmeni että molemmilla lukoilla on oma avauspainike. Takalasin on tuulilasin pyyhkijän juuressa olevassa muovisuojassa ja luukun normaalissa paikassa rekisterikilven yläpuolella. Molemmat avauspainikkeet ovat mikrokytkin mallisia. Ilmeni, että takalasin avauspainike oli oikosulussa ja se aiheutti lasin avautumisen aina kun yritti avata takaluukkua takaluukun avauspainikkeesta. Korjaus: takalasin avauspainikkeen liitin irti ja nyt takaluukku rupesi toimimaan painikkeesta ja avaimen kaukosäädim osasta. Kuka edes haluaa, että takaluukun lasi aukeaa....? Turha ominaisuus ja yksi vika lisää.
Peugeot 407 SW 2005 takaluukku ongelman ratkaisu
Anonyymi-ap
1
2637
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 751161
- 741154
- 481034
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s104988- 51965
- 34737
- 49714
- 53634
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?39632Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118577