En ole koskaan edes pidellyt vauvaa sylissä, enkä yhtään osaa kuvitella, mitä vaatekappaleita kannattaisi tehdä ensimmäisen vauvan saaneelle sukulaistytölle. Olen ompelemisen ammattilainen, ja minulla on kaikenlaisia kankaita, joita olisi hyvä saada käytettyä hyvään tarkoitukseen. Varsinkin puuvillakankaita ja silkkiä. Villaa ja pellavaa myös jonkin verran. Saumurini on vanha rotisko, joten pääasiassa toivoisin ideoita kudotuista kankaista tehdyille vaatteille. Olisivatkohan silkkiset aluspaidat epäkäytännöllisiä? Pikkumekkoja voisin ainakin tehdä, koska pianhan lapsi kasvaa. Tilkkutäkille tai tilkkumakuupussille ehkä olisi käyttöä?
Niin ja tietysti myös neulon. Sukkia, sukkahousuja, lapasia, myssyjä, villapaitoja, mitä?
Kaikki ideat ovat tervetulleita. Tämä ei näytä olevan kovin vilkkaasti liikennöity palsta, mutta jospa joku tulisi apuun.
Mitä vaatteita tekisin lahjaksi vastasyntyneelle?
Anonyymi-ap
1
213
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin30610905IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3357554Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?862057Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut822043Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1251817Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61561- 1101221
Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin491013Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus26868MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk312772