Kieltäytyy antamassa mitään aseapua Ukrainalle, eikä oikein mitään muutakaan apua anna. Itävaltaiset pankit toimivat venäjällä kuin mitään sotaa olisikaan ja rahoittavat ukrainalaisten kansanmurhaa. Raiffeisen Bank International (RBI) varsinkin.
Ei ihme että Hitler oli itävaltainen.
Tuntuu että koko Itävalta on kuin osa venäjää, sen läntinen provinssi.
Itävalta on paska
6
455
Vastaukset 6
- Anonyymi
Venäläisen kaasun osto jatkuu Itävallassa ilman mitään omantunnon tuskia siitä että sillä rahoitetaan ukrainalaisten kansanmurhaa. Aseapua Itävalta ei anna vaikka sillä olisi siihen hyvät rerussit ja olemassa olevat varastot mistä toimittaa tavaraa. Itävaltalaiset ministerit senkun muuttavat Venäjälle asumaan ja "työskentelemään" siellä.
Lyhyesti: Itävalta on pikku venäjä.- Anonyymi
Juu, kaveruksia ovat.
- Anonyymi
🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑
💋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18089156s
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Venäläistä kaasua käyttävät, kieltäytyvät auttamasta Ukrainaa, pankit tahkovat rahaa venäjän markkinoilla sen sijaan että toimisivat oikein ja sulkisivat konttorinsa siellä... Seppo Räty taisi puhua Saksan sijaan itävallasta.
- Anonyymi
Ukrainaa Itävalta kieltäytyy auttamasta, mutta sen sijaan myy venäjälle ja FSB:lle lentokoneita samaan aikaan.
Itävalta – EU:n jäsenmaa, joka toimittaa FSB:lle lentokoneita sodasta ja pakotteista huolimatta
https://puheenvuoro.uusisuomi.fi/aripesonen1/itavalta-eun-jasenmaa-joka-toimittaa-fsblle-lentokoneita-sodasta-ja-pakotteista-huolimatta/ - Anonyymi
Ja paskemmaksi vaan muuttuu. Venäjämielinen "liberaalipuolue" voitti paskavallan vaalit. Boikottiin tää paskavalta!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taas uusi PS:n rasismiKOHU!
Nyt Mauri Peltokangas on taas huuliaan lepattanut. Suomen rasistisin puolue - PS! https://www.iltalehti.fi/politiikka/a5881238- 80917
Jarruton, viritetty ja kilvetön mopo
Ajo-oikeudeton ja uppiniskainen kuski. Tuloksena vääntynyt aita, rusinaksi muuttunut mopo ja pari pipiä.274694- 56656
Olen henkisesti väsynyt. Takki tyhjä.
Olen joutunut elämään yksin liian kauan. Työttömänä ja somepaskaa. Työpaikoilla joudun kiusatuksi. En enää tiedä, mitä189653Onnittelut taktiikan vaihdoksesta mies!
Esität nykyisin varattua, ettei naiset jää roikkumaan , mutta sinä saat haluamasi. Oletpa sinä hieno mies. 👏🏻 Osasin o161632Naisten liian suuret vaatimukset?
Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta132621Katotaan miten jaksat tätä
Olen valmis pelaamaan tätä seuraavat 10v. Voit kysyä tutuilta miten olen erittäin kärsivällinen.88600Peräti 12 000 ihmisen toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin!
Peräti 12 000 ihmisen (useimmat nuoria miehiä) toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin! ht203546Tiedätkö mitä mies
Sinulla ei ole kaikki kunnossa päänupissa! Älä pilaa sitä, mitä sinulla on oikeassa elämässä. Tämä ei ole mitään rakkaut20506