Finnjet:llä oli grillin tapainen ruokapaikka vuoteen 1986 asti. ( 1987 remontin yhteydessä se poistettiin ) Onko kenellä vielä tietoa oliko sen grillin annokset enemmän Suomalaisia varten tehty ( esim. lihis, makkaraperunat, ym. ) vai enemmän Saksalaisen makuun ( Frikadelle, currywurst, ym )? Itselläni ei ole enää muistikuvaa miten sen grillin ateriat olivat.
Vastaukset 3
- Anonyymi
muistaakseni siellä ainakin sai kunnon ranskalaisia, bockwurstia ja jotain kanaakin. en kyllä koko menuta muista. tarkoitat siis sitä ravintolaa, missä ne punaiset pallot olivat koristeina seinissä?
- Anonyymi
Juu, parhaan vastauksen saa, kun itse vastaa itselleen.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän50967Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll15848Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl501788- 46727
- 42654
- 37599
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30596Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE169536Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37530Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan56487